Main Menu

“Wesele” w niedzielę! W Domu Kultury Zacisze

Facebooktwitterlinkedin

Wesele1

W niedzielę 21 lutego 2016 roku w Domu Kultury Zacisze (Blokowa 1) o godzinie 17:00, Wspaniały Teatr Bez Nazwy zagra “WESELE Stanisława Wyspiańskiego. Inscenizacja w reżyserii Andrzeja Fabisiaka pokazuje Polskę taką jak jest: ” niejednoznaczną: płochliwą i zadziorną, infantylną i arcymądrą”. Zapraszamy na spektakl. Wstęp wolny!

Andrzej Fabisiak był inicjatorem i dyrektorem zapoczątkowanych w 1993 r. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Wyreżyserował ponad czterdzieści spektakli na scenach amatorskich i profesjonalnych. W swojej pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim upowszechnianiem kultury teatralnej. W bogatym dorobku ma wiele przedsięwzięć kulturalnych o charakterze lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Był m.in. był kierownikiem artystycznym oraz reżyserem koncertów Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, autorem wielu scenariuszy zdarzeń artystycznych i konferansjerem. Współzałożyciel miesięcznika Olsztyński Informator Kulturalny”, w którym przez cztery lata zamieszczał felietony w cyklu ”Olsztyński zaułek”. Był pomysłodawcą radiowego magazynu teatralnego „Teatricon”. Jest autorem i realizatorem rocznych edycji „Studium Teatralne – warsztat reżysera, animatora kultury” doskonalenia zawodowego dla animatorów i wolontariuszy kultury, studentów oraz nauczycieli. Był pomysłodawcą i reżyserem spektakli teatralnych z okazji Dni Papieskich w Olsztynie. Od roku 2013 jest członkiem Obywatelskiej Rady Kultury przy Prezydencie Olsztyna. Aktywnie włącza się w tworzenie Strategii Kultury Olsztyna. Ostatnio współpracuje, prowadząc dla dorosłych warsztaty interpretacji poezji z Fundacją Rozwoju Lokalnego Nid. Od ponad czterdziestu lat entuzjasta i popularyzator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Od kilkunastu lat współtworzy inscenizację „Bitwy pod Grunwaldem”. Od ponad 22 lat z sukcesami współpracuje zeWspaniałym Teatrem Bez Nazwy”.

Wspaniały Teatr Bez Nazwy z Gietrzwałdu powstał w 1993 r., zainspirowany balem karnawałowym. Inicjatorem była Teresa Grodzicka-Szymańska, ówczesna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Pierwszy, zrealizowany całkowicie samodzielnie spektakl to „Kaprysy Łazarza” Stanisława Grochowiaka, wystawione 20 listopada 1993 r. Grany był kilkakrotnie, zawsze przy pełnej widowni. Współzałożycielem Teatru i obecnym jego kierownikiem jest Marek Gardzielewski. Spektakle od 1995 roku (z wyjątkiem programu kabaretowego) reżyseruje Andrzej Fabisiak . Wspaniały Teatr Bez Nazwy to inicjatywa, która angażuje środowisko kulturalne gminy Gietrzwałdu. Jego ideą jest „teatr-zabawa, zabawa-teatr”, w związku z tym jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą być „mądrymi komediantami”. Aktorzy to: właściciel drukarni, rolnik, nauczycielki, radni, właściciele gospodarstw agroturystycznych, sołtys, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, kierownik Domu Kultury, instruktor teatralny, lekarz, policjant, emeryt, przedsiębiorca i studenci – dzieci aktorów, zafascynowane tym, co robią ich rodzice. W ramach Teatru działa także Kapela Pawła Jaszczuka. Zespół Teatru Bez Nazwy z Gietrzwałdu otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Z Ząbek można dojechac autobusem linii 145 w kierunku Bródno do przystanku Młodzieńcza i spacerkiem jeden przystanek lub autobusami jadącymi w kierunku Centrum.

Zapraszamy na WESELE ! Będzie wesoło.

(źródło: //leksykonkultury.ceik.eu/)

Facebooktwitterlinkedin