Main Menu

Gwałt w Ząbkach? Żart czy fakt?

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek spotykają się z dzielnicowymi

Informacja umieszczona przez nieznaną osobę na forum internetowym, wywołała dyskusję mieszkańców Ząbek, na temat bezpieczeństwa kobiet spacerujących po lesie, w południowej części miasta. Sprawdziliśmy czy rzeczywiście jest powód do niepokoju. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie ma.

8 marca na jednym z forów internetowych pojawił się wpis  „Niewesoły dzień kobiet na Powstańców”. Poniżej osoba o nicku  michal_prickstein informowała:

„Nie mogę doszukać się informacji na serwisach lokalnych, ale wczorajsza obecność kilku samochodów policyjnych po 19:00 w zagajniku na tyle ulicy Malczewskiego była związana ze zgłoszonym gwałtem. Tak więc pocztą pantoflową zalecam ostrożność paniom, które poruszają się po zmroku w rejonie ulicy Powstańców.”

Informacja ta została podchwycona przez mieszkańców Ząbek i wywołała szereg komentarzy.

Zapytaliśmy policję o sprawę rzekomego gwałtu w Ząbkach i oto jaką odpowiedz otrzymaliśmy:

Uprzejmie informuję, że Komisariat Policji w Ząbkach nie odnotował w ostatnim okresie takiego zdarzenia.

z poważaniem 

asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin

Na kolejne pytanie, o to jaki był powód interwencji policji w dniu 7 marca ok. godz. 19:00 w okolicach lasu przy ulicy Malczewskiego, otrzymaliśmy odpowiedz:

Witam ponownie
Uprzejmie informuję, że we wskazanym rejonie i terminie nie odnotowano żadnych interwencji policyjnych realizowanych przez KP Ząbki.

Pozdrawiam
Tomasz Sitek

Czy ktoś może potwierdzić, że 7 marca po godzinie 19:00 była interwencja policji z tyłu ul. Malczewskiego? Jeśli ktoś widział i wie na pewno, to prosimy o informację, będziemy dalej drążyć temat.

W tej chwili wszystko wskazuje na to, że zdarzenia, o którym pisze internauta używający nicku michal_prickstein, nie było. Informacji anonimowych i nie podpisanych nie bierzemy pod uwagę.

Facebooktwitterlinkedin