Main Menu

“Koncert Pasyjny” w DK “Zacisze”! Gratka dla melomanów!

Facebooktwitterlinkedin

Koncert pasyjny

W sobotę 19 marca o godz. 18:00 w Domu Kultury „Zacisze” (Blokowa 1) gratka dla pasjonatów muzyki poważnej – „Koncert Pasyjny”. Wystąpi znana mezzosopranistka i Chór z Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie. Przyjdź posłuchać! Wstęp wolny!

19 marca o godzinie 18:00 w Domu Kultury „Zacisze” wystąpi Julia Greke-Patej – mezzosopran – przy akompaniamencie Zbigniewa Pateja oraz Chór „Mater Misericordia” z Parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Warszawie.

W programie: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Jerzy Fryderyk Haendel, Michał Lorenc.

Koncert poprowadzi Monika Oliszewska.

Julia Greke-Patej  urodziła się na Łotwie w rodzinie polskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu w Daugavpilis (Łotwa), który ukończyła z wyróżnieniem w 1999 roku studiując pedagogikę i fortepian w klasie prof. Zawadzkiej. Od 2000 roku studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale śpiewu u prof. Szostek-Radkowej, który ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w 2005 roku. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u znanych wykonawców i profesorów: E. Glazer, C. Riciarelli, G. Wiszniewska. Koncertuje na Łotwie, Litwie, w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Obecnie oprócz koncertowania zajmuje się działalnością pedagogiczną.

Chór „Mater Misericordia” powstał przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Warszawie i śpiewem ubogaca oprawę muzyczną podczas Mszy Świętych. W skład chóru wchodzą parafianie i ludzie z poza parafii. Łączy ich wspólne zamiłowanie do śpiewu i chęć uwielbienia w ten sposób Pana Boga.

(żródło:www.zacisze.waw.pl)

Facebooktwitterlinkedin