Main Menu

Międzynarodowy Konkurs na plakat filmowy!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek mogą stworzyć plakat filmowy

Dom Kultury “Zacisze”, Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają do udziału w konkursie na plakat filmowy. Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów szkół w Polsce i za granicą. Czekają nagrody rzeczowe i udział w szkoleniach.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 12-18 lat. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Prace zbiorowe nie będą przyjmowane. Prace konkursowe muszą być wykonane w technikach plastycznych, w formacie A2. Pracę na konkurs należy przesłać na adres Organizatora do 30 kwietnia 2016 r.

Na konkursu należy stworzyć plakat do jednego z podanych filmów:

  • Cześć Tereska reż. Robert Gliński
  • Historia Kina w Popielawach reż. Jan Jakub Kolski
  • Żywot Mateusza reż. Witold Leszczyński
  • Popiół i Diament reż. Andrzej Wajda
  • Rejs reż. Marek Piwowski

W skład jury oceniającego prace zgłoszone do konkursu wchodzą:

  • Andrzej Pągowski – artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale, koncerty. Absolwent PWSSP w Poznaniu, uczeń Waldemara Świerzego. Pracował z najwybitniejszymi reżyserami polskimi takimi jak Wajda, Zanussi, Holland, Kieślowski, Polański, Skolimowski, Kawalerowicz…
  • Krzysztof Hejke – profesor zwyczajny sztuk filmowych, fotograf i operator. Wykładowca na wydziale reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.
  • Dorota Petrus – reżyser, dziennikarz, scenarzysta, współpracownik TVP-TVP KULTURA, TVP HISTORIA.
  • Marek Pawłowski – reżyser, scenarzysta, producent programów telewizyjnych w TVP, TVN, CANAL+. Autor filmów „Zakazana miłość”, „Uciekinier”, „Wszystko o Einsteinie”, „Cyrk”, „Dotknięcie Anioła”, „Jaster”.

Wyniki konkursu będą dostępne na stronie www.zacisze.waw.pl od 13 maja 2016 roku.

Wystawa prac laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2016 roku. w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas VII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Zwycięzcy i osoby wyróżnione w konkursie oprócz nagród rzeczowych, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach graficznych (prowadzenie Andrzej Pągowski) i fotograficznych (prof. Krzysztof Hejke). Warsztaty odbędą się podczas VII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Wraz z organizatorami zapraszamy do udziału w konkursie.

(źródło: www.zacisze.waw.pl)

Facebooktwitterlinkedin