Main Menu

„Oznakuj swój rower”! Bezpłatnie w komisariacie w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

DSC_6816

„Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower!!!” Tym hasłem zachęca policja do bezpłatnego znakowania rowerów i rejestrowania ich w policyjnej bazie w ramach akcji “Oznakuj swój rower”. W ząbkowskim komisariacie można to zrobić co środę.

Celem akcji prowadzonej na terenie powiatu wołomińskiego, jest oznakowanie rowerów, a dzięki temu możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru oraz ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów.

Rowery można znakować w Komendzie Powiatowej w Wołominie oraz podległych jej Komisariatach.

W komisariacie Policji w Ząbkach, ulica Górnośląska 30, można oznakować rower w każdą środę w godzinach 15:00-17:00. Rower można też oznakować w innym terminie, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym (telefon do komisariatu w Ząbkach 22 781 68 40).

Znakowanie roweru polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia grawerowania pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Znakowaniu podlegają:

  • rama roweru pod kierownicą,
    • ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
    • przedni widelec.

W rowerach o znacznej wartości materialnej zalecane jest wykonanie oznakowania na dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Znakowanie takie wykonywane będzie na prośbę właściciela.

Oznakowane rowery będą wprowadzane do Policyjne bazy danych.

Aby zarejestrować rower w Policyjnej bazie właściciel musi przedstawić dokument tożsamości – właściciel musi być pełnoletni – oraz dowód zakupu (paragon lub faktura). Jeśli właściciel nie posiada dokumentu potwierdzającego nabycie roweru wystarczy ustne oświadczenie właściciela.

Rowery będą znakowane przez policjantów przeszkolonych w tym zakresie.

(źródło: www.kppwolomin.policja.waw.pl)

Facebooktwitterlinkedin