Main Menu

Czas na PIT! Przekaż 1% podatku młodzieży w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

1 proc

Już od 10 lat można przekazywać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. W sumie przekazaliśmy ponad pół miliarda złotych. Dla podatników największą wartość mają pieniądze przekazywane lokalnym organizacjom. Zachęcamy do wsparcia organizacji z Ząbek. 

Polacy najchętniej przekazują pieniądze na cele związane z leczeniem, rehabilitacją czy innymi formami pomocy dla konkretnych osób – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Paweł Łukasiak, prezes zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Polacy często mylą przekazywanie 1% podatków z filantropią. A przecież 1% to podatek, który się państwu należy. Państwo dało podatnikom możliwość wyboru komu chcą tę kwotę przekazać. W ten sposób wspieramy tych, którzy naszym zdaniem tej pomocy potrzebują. Podatnik nic nie traci, rozdysponowuje jedynie kwotę, która musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Z punktu widzenia interesu podatnika, najkorzystniej jest przekazać 1% podatku organizacjom lokalnym, ponieważ pieniądze te wrócą do podatnika w postaci konkretnych działań tych instytucji na rzecz środowiska, w którym podatnik funkcjonuje. Środki najlepiej kierować do tych organizacji, które są jak najbliżej obywateli, bo to one najlepiej znają ich potrzeby i wiedzą, jak je rozwiązywać.

W Ząbkach jest kilka organizacji, którym możemy przekazać 1% podatku. Wśród nich dwie, które szkolą i organizują czas dzieciom i młodzieży. Wprawdzie każda z organizacji działa na innym polu lecz cele osiągają podobne. Kształtują charaktery, wskazują cele i co najważniejsze „ich” młodzież nie rozrabia na ulicach, nie ma na to czasu.

O kim mowa:

Klub Szermierczy Szabla Ząbki (TU o nich pisaliśmy) i Hufiec ZHP Ząbki (TU o nich pisaliśmy)

Podaruj 1% podatku jednej z tych organizacji! Na jednej deklaracji można wskazać tylko jedną organizację!

Kto może przekazać 1% podatku dochodowego organizacjom:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Procedura przekazania 1% jest prosta: w składanym zeznaniu rocznym należy wskazać organizację, którą podatnik chce wesprzeć wpisując jej numer KRS w odpowiednim polu oraz przekazywaną kwotę. Gdy organizacja nie ma odrębnego KRS-u wówczas w rubryce „cel” należy wpisać nawę organizacji. Pieniądze z 1%podatku na konto wskazanej organizacji przekazuje naczelnik Urzędu Skarbowego.

Przekaż 1% swojego podatku młodzieży w Ząbkach!

Wybierz jedną z organizacji pożytku publicznego z Ząbek!

Przekaż 1% podatku na UKS „Szabla Ząbki”
KRS: 0000270261
Cel szczegółowy: UKS SZABLA ZĄBKI 1047

Przekaż 1% podatku na Hufiec ZHP Ząbki

KRS: 0000268913

Cel: Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec Ząbki

 

(foto: barwice.pl)

Facebooktwitterlinkedin