Main Menu

Przywitaj wiosnę z dzieciakami w ZOO! Atrakcje dla najmłodszych!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek idą do ZOO

Ptasie zaloty oraz wiosenne lęgi ptaków to temat imprezy zapowiadającej nadejście wiosny w warszawskim ZOO. W sobotę, 19 marca, odbędzie się tam świętowanie końca zimy, które tradycyjnie uświetni topienie Marzanny. Moc atrakcji dla dzieciaków.

Wszyscy, którzy w sobotę przyjdą do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego (Ratuszowa 1/3) w ptasim przebraniu wejdą do ZOO za darmo. Będzie to bowiem dzień w całości poświęcony ptakom.

Na pniu w okolicy ptaszarni zawiśnie kilka rodzajów budek lęgowych – będzie to okazja do poznania wymagań poszczególnych gatunków m.in. w zakresie składania jaj i wychowywania piskląt. Specjaliści odpowiedzą też na pytania i udzielą wskazówek, jak zbudować, gdzie umieścić i kiedy powiesić konkretną budkę.

W programie znajduje się też wiele atrakcji dla najmłodszych. Około godziny 14:00 aktorzy teatru Lalka wystąpią z przedstawieniem o powitaniu wiosny, w którym czynny udział będą mogli wziąć również młodzi widzowie. O godzinie 15:00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejsze, najbardziej oryginalne oraz fantazyjne ptasie przebranie.

Finałem zabawy będzie uroczysty pochód z ptaszarni do dużego stawu, gdzie wszyscy uczestnicy zabawy utopią Marzannę i w ten sposób oficjalnie pożegnają zimę.

Warto się wybrać z dzieciakami do ZOO na “ptasi” dzień wczesnym popołudniem, tak by “załapać” się na przedstawienie teatru Lalka.

Dojazd z Ząbek prosty, łatwy i krótki. Od dworca Wileńskiego wystarczy spacerek.

(źródło: UM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin