Main Menu

Zaproszenie na Przyrzeczenie Strzeleckie

Facebooktwitterlinkedin

Ząbki mają oddział Związku Strzeleckiego

Od 11 listopada 2015 roku działa ząbkowski Oddział Związku Strzeleckiego. Ząbkowscy Strzelcy za patrona przyjęli porucznika Ludwika Tulińskiego. Oficjalne nadanie oddziałowi imienia i Przyrzeczenie Strzeleckie w sobotę 19 marca o 18:00 w kościele Świętej Trójcy w Ząbkach. Zapraszamy!

W parafialnym kościele Św. Trójcy przy ulicy Piłsudskiego 46 33 kandydatów na Strzelców złoży Przyrzeczenie Strzeleckie. To pierwsze takie wydarzenie związane ze Związkiem Strzeleckim w Ząbkach od 1939 roku!

Drugą częścią uroczystości będzie nadanie ząbkowskiemu oddziałowi imienia porucznika Ludwika Tulińskiego, przedwojennego komendanta Oddziału Ząbki.

Gośćmi honorowymi będą córka i syn porucznika!

Związek Strzelecki jest organizacją patriotyczną i pro-obronną skierowaną do  dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jest bezpośrednim spadkobiercą ideowym i duchowym oraz kontynuatorem Związku Strzeleckiego z lat 1910 -1914 i 1919-1939. Związek Strzelecki jako jedyna organizacja zachowuje Prawo Strzeleckie i Przyrzeczenie Strzeleckie z okresu II Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej o Związku Strzeleckim i Ząbkowskim Oddziale Związku oraz poruczniku Ludwiku Tulińskim w naszym artykule Mamy Odział Ząbki Związku Strzeleckiego.

Facebooktwitterlinkedin