Main Menu

Bandyci, napad i szybka akcja policji w Ząbkach.

Facebooktwitterlinkedin

DSC_1345

Bandyci zajechali drogę BMW, pobili kierowcę  i ukradli pieniądze. A wszystko na spokojnej, wąskiej i krótkiej uliczce w południowej części Ząbek.

Do zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Mazowieckiej. Wiozącemu sporą gotówkę BMW zajechały drogę dwa samochody: vovo i samochód terenowy. Kierowca BMW próbował uciekać. Jeden z bandytów uderzy w uciekającego  i auta wjechały w ogrodzenie posesji  na ulicy Mazowieckiej. Napastnicy wybili szybę w BMW, wyciągnęli kierowcę i pobili go. “Przeszukali” też samochód i ukradli pieniądze, ok. 200 tys. zł. w różnej walucie.

Nieoficjalnie mówi się, że napastnikami było czterech  obcokrajowców.

Szybka akcja policji i zorganizowanie zasadzki dały dobre efekty. Zatrzymano volvo, w którym znaleziono połowę łupu. Samochód został uszkodzony podczas zasadzki.

Jednym ze świadków zdarzenia był policjant z Targówka, jadący do pracy. Szybko przystąpił do akcji i zatrzymał jednego z napastników kilkaset metrów od miejsca zdarzenia – przy ul. Bratniej.  Policjanci znaleźli tam również drugi z samochodów biorących udział w napadzie.  Czyżby auto uszkodzone podczas napadu zepsuło się?

Kierowca BMW trafił do szpitala. Jego obrażenia nie są poważne.DSC_1343

Trwa policyjna akcja na ul. Mazowieckiej. Policjanci zabezpieczyli tam dwa auta: BMW i volvo.  W ulicę nie można wjechać ani wejść. Tuż po zdarzeniu, gdy na miejscu byli już policjanci, miejsce zdarzenia nie było ogrodzone ani oddzielone taśmą. Wielu mieszkańców Ząbek przychodziło w to miejsce i robili zdjęcia. Ok. godz. dziewiątej miejsce zdarzenia zostało zablokowane od strony ul. Powstańców, przez nieoznakowany policyjny samochód i pojazd straży miejskiej. Z drugiej strony stoi policjant. W czasie gdy pisze ten materiał na miejscu zdarzenia pracują policjanci z komendy w Ząbkach. Jest tam również Komendant Policji w Ząbkach podinspektor Dariusz Korzeń. Zdecydowanie nie jest to dobry dzień dla policjantów z Ząbek. Do tej pory Ząbki uchodziły za spokojne i bezpieczne miasto, czyżby coś się zmieniało w tej materii?

(foto:fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)