Main Menu

Piłkarscy Mistrzowie Mazowsza z Ząbek! Gratulujemy!

Facebooktwitterlinkedin

u 8

Spektakularny sukces młodych, ząbkowskich piłkarzy z UKS Ząbkovia Ząbki i drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Jako zwycięzcy Mistrzostw Województwa Mazowieckiego zagrają w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym w dniach 30 kwietnia -2 maja 2016 roku.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W dniach 30 kwietnia – 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie młodzi piłkarze z UKS Ząbkovia Ząbki i z SP 1 w Ząbkach będą reprezentowali Mazowsze w ogólnopolskich rozgrywkach turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Trzy drużyny z Ząbek w dwóch kategoriach wiekowych: U 10 – drużyna dziewcząt z UKS Ząbkovia Ząbki oraz w kategorii U 12 – męska drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 i dziewczęta z drużyny UKS Ząbkovia Ząbki, zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich, zagrają w finale ogólnopolskim.

I miejsce U 10

I miejsce U 10

 

I miejsce U 12

I miejsce U 12

I miejsce U 12

I miejsce U 12

Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.

W kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się finałem na poziomie wojewódzkim i sukcesem dziewczęcej drużyny Ząbkovii Ząbki – najlepsza drużyna, najlepszy bramkarz i królowa strzelców!  Warto dodać, że król strzelców w drużynie męskiej w tej kategorii strzelił 7 bramek, nasza królowa strzelców 9 goli!

Finały województwa mazowieckiego  zostały rozegrane 30-31 marca na obiekcie Powiatowego Ośrodka w Miętnem. Piłkarze z Ząbek wyróżniali się nie tylko w grze zespołowej. Na uwagę zasługuje uznanie za najlepszych bramkarzy: Ninę Kalinowską(U8), Karolinę Komar(U10) – UKS Ząbkovia Ząbki, najlepszych zawodników: Barbarę Stasiak (U10) , Milenę Prochowską (U12)-UKS Ząbkovia Ząbki I, Jakuba Szczepockiego (U12) – SP 1 Ząbki oraz króla strzelców: Gabrielę Jankiewicz (U8) – UKS Ząbkovia Ząbki – 9 bramek.

W trakcie 15-letniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Życzymy dalszych sukcesów piłkarzom z Ząbek. Złote dzieciaki z Ząbek!

(foto: Michał Stańczyk, źródło: www.zpodworkanastadion.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)