Teatr Akt zaprasza na spektakle plenerowe!
W ramach Sztuki Obrzeży podczas majowego weekendu Teatr Akt (Warszawa, ul. Łaziebna 9) zaprasza na spektakle:
30 kwietnia godz. 20.00 – „Poza czasem” – wstęp wolny
To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.
Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.
1 maja godz. 20.00 „Płonące laski 4” – wstęp wolny
Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.
Sztuka Obrzeży to prezentacje sztuki teatralnej powstającej poza dominującymi trendami w teatrze instytucjonalnym i tzw. offowym. W ramach programu kontynuujemy prezentacje Teatru Akt w dziedzinie teatru ulicznego, plenerowego i plastycznego na scenie. Miejscem działalności kulturalnej jest obrzeże dużego miasta / Olszynka Grochowska /, teren o doniosłym znaczeniu historycznym, dla którego podjęcie funkcji kulturalnej stanowiłoby szansę dalszego rozwoju.
Teatr Akt znajduje się w miejscu gdzie w czasie II wojny światowej był obóz jeniecki. Za teatrem znajduje się jeziorko wykopane przez jeńców. Po wojnie nad jeziorkiem wypoczywali mieszkańcy Gocławia. Jeziorko jest czyste biologicznie co potwierdzają wędkarze. Mieszkają tam bobry. Miejsce trochę odludne, choć do granic Warszaw stąd bardzo daleko. Teatr znajduje się pomiędzy liniami kolejowymi.
Z Ząbek można dojechać samochodem ul. Chełmżyńską aż do przejazdu kolejowego, za przejazdem skręt w prawo w ul. Chłopickiego. Przejechać obok aresztu śledczego i przejechać przez niestrzeżony przejazd kolejowy. Kawałek dalej w prawo w ul. Łaziebną. W najbliższy weekend ulica Chełmżyńska ponownie będzie zamknięta i trzeba będzie jechać objazdem, aż do ul. Marsa i z powrotem ul. Chełmżyńską tuż przed przejazdem kolejowym skręcić w lewo w ul. Chłopickiego.
Komunikacją miejską z Ząbek można dojechać autobusem linii 145 do skrzyżowania Marsa/Chełmżyńska/Okularowa (autobusy będą jeździły objazdem) i przesiąść się do autobusu linii 245 (przystanek przy ul. Chełmżyńskiej w kierunku Ząbek), wysiąść na przystanku Areszt Śledczy Grochów 02 i spacerkiem ok. 140m.
(źródło:www.teatrakt.pl)