Main Menu

Wiadukt w Chełmżyńskiej i dwa tunele – umowa gotowa!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

12938107_268155723521749_6489409644473800726_n

Wiceprezydent Warszawy pan Jacek Wojciechowicz udostępnił na swoim profilu FB list do Zarządu PKP PLK S.A. w sprawie współfinansowania inwestycji w Rembertowie – wiadukt nad torami w ul. Chełmżyńskiej oraz tunel i w Wesołej – tunel. Załącznikiem do listu jest projekt umowy dwustronnej dotyczącej wspólnego finansowania tych inwestycji przez Warszawę i PKP PLK.

W nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń, dotyczących wspólnej realizacji bezkolizyjnych przejazdów w Dzielnicach Rembertów i Wesoła m-sta stołecznego Warszawy, zlokalizowanych na linii kolejowej nr 2 Warszawa – Terespol, przekazuję w załączeniu projekt umowy regulującej wzajemne zobowiązania związane z wykonywaniem tych inwestycji.

Uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Teraz „piłeczka” jest po stronie PKP. Można śmiało powiedzieć, że trwają negocjacje końcowe. PKP może zaakceptować tę umowę lub zgłosić swoje uwagi do niej. Czekamy na decyzję. A potem szybko podpisanie umowy, projektowanie i budowę.

Budowa wiaduktu nad torami kolejowymi nie zlikwiduje korków lecz przesunie je trochę dalej, w okolice skrzyżowania ulic Chełmżyńskiej z Marsa. Za to łatwiej będzie poruszać się w południowej części Ząbek. Będą mniejsze korki.

Tak może być dopiero za trzy lata. A wówczas będzie również oddana po przebudowie ul. Żołnierska: dwie jezdnie po dwa pasy w każdą stronę. Trzymamy kciuki za taki scenariusz.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin