Main Menu

Dolcan wraca do gry!

Facebooktwitterlinkedin

 

Mieszkańcy Ząbek ubolewają z powodu bankructwa klubu Dolcan Ząbki

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wydał zgodę aby Dolcan Ząbki w nowym sezonie wznowił rozgrywki w IV lidzie.  Sponsorem drużyny będzie Miasto Ząbki czyli my mieszkańcy i stowarzyszenie MKS.

Wracając do gry Dolcan powinien rozpocząć występy od klasy B, jednak MZPN wyraził zgodę aby rozpoczęli grę w wyższej klasie. Dolcan przez blisko dziesięć lat występował na zapleczu Ekstraklasy. Zimą tego roku drużyna wycofała się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych głównego sponsora (TU o tym pisaliśmy). Poszukiwania nowego sponsora nie powiodły się. Klub nie przystąpił do wiosennej rundy.

Wiele osób zadaje pytanie dlaczego klub ponownie będzie występował jako Dolcan, a nie wróci do starej, historycznej nazwy „Ząbkovia”. Skoro to mieszkańcy Ząbek będą sponsorem, klub powinien nosić nazwę miasta, z którego się wywodzi. Całość finansowania klubu przejmie miasto i stowarzyszenie MKS.

O tym kto wejdzie w skład zespołu jak również kto będzie trenerem dowiemy się w najbliższych miesiącach. Włodarze Ząbek liczą na wsparcie Legii Warszawa, której rezerwy od początku maja rozgrywają swoje mecze na ząbkowskim stadionie.

Powrót Dolcanu na piłkarską mapę Polski to dobra wiadomość. Zobaczymy jak Ząbki poradzą sobie z dodatkowym, nie małym przecież obciążeniem finansowym. I co będzie z nazwą ząbkowskiego stadionu.

(źródło:www.rdc.pl, foto:dolcan)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)