Main Menu

Kontrole autokarów przed szkolną wycieczką

Facebooktwitterlinkedin

177-121216

Rozpoczynają się wyjazdy dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wołomińskiej drogówki organizują punkt kontrolny, w którym, będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Od 18 maja w godzinach od 5:00 do 5:30 oraz 6:30 do 8:30 specjaliści ruchu drogowego dyżurować będą przy ul. Wolności w Zielonce na parkingu przy stawach „GLINIANKI”

Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki i „Zielone szkoły”. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Zły stan techniczny pojazdów, kierowanie pod wpływem alkoholu – to najczęstsze przypadki z jakimi spotykają się policjanci. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby.

Aby wyjeżdżające na szkolne wycieczki dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci zapowiadają częste kontrole autokarów. Sprawdzane będą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczna pojazdu.

Policjanci z wołomińskiego wydziału ruchu drogowego specjalnie przygotowali punkt kontroli autokarów – na parkingu przy stawach „GLINIANKI” ulica Wolności w Zielonce. Pozwoli to na sprawne zorganizowanie kontroli, która orientacyjnie trwa około 15 – 20 minut – jeśli nie ma do niej uwag.  Każda kontrola autokaru zakończona jest wydaniem protokołu z kontroli.

Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To czy autokar został skontrolowany można zweryfikować dzwoniąc do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie lub Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin.

Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku (w ramach zapotrzebowania) w godzinach I tura od 5:00 do 5:30, II tura od 6:30 do 8:30. Kontrole rozpoczynają się 18 maja. Pozostałe dni tygodnia (sobota i niedziela) kontrole odbywać się będą na podstawie telefonicznego zgłoszenia i będą możliwe w miejscu, z którego autokar będzie wyruszał.

Ważne jest, aby w trakcie podpisywania umowy z przewoźnikiem, ustalić wcześniejszą kontrolę autokaru i zawrzeć taką informację w umowie.

Kontrole dokonywane będą na podstawie telefonicznego zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie pod numerami telefonów:

22 776-20-21 – całodobowo dyżurny KPP Wołomin

22 776-00-88 lub 22 60 47 519 ( 521 / 522 ) WRD KPP Wołomin

Jednocześnie przypominamy opiekunom o obowiązku opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie wysiadania/wsiadania oraz przebywania na drodze poza pojazdem.

KPP Wołomin

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)