Main Menu

Kronika policyjna. Tydzień z życia Ząbek!

Facebooktwitterlinkedin

policja

W minionym tygodniu w Ząbkach w pożarze zginęła jedna osoba, było włamanie, usiłowanie włamania i policjanci “złapali” nietrzeźwego kierowcę.

14.05.2016 godz. 23:22 Na terenie prywatnej posesji doszło do pożaru pomieszczenia mieszkalnego mieszczącego się w budynku gospodarczym przyległym do garażu. W trakcie gaszenia pożaru Straż Pożarna ujawniła wewnątrz budynku zwęglone zwłoki n/n mężczyzny. Decyzją przybyłego na miejsce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wołominie zwłoki po wykonaniu czynności z udziałem technika kryminalistyki KPP w Wołominie przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Czynności prowadzi KP w Ząbkach.

18.05.2016  Włamanie do domu jednorodzinnego, gdzie nieznany sprawca z wnętrza domu zabrał dwa laptopy marki SONY i APPLE oraz dwie szkatuły wiklinowe z zawartością biżuterii. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na powrót domownika i porzucił ukradzione mienie. Suma strat wyniosła 1100 na szkodę zgłaszającego.

19.05.2016  Usiłowanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia placówki handlowej, gdzie trzej nieznani sprawcy z zasłoniętymi twarzami tzw. “kominiarki” podjechali samochodem marki TOYOTA Corolla Verso w kolorze srebrnym a następnie dwóch z nich wyszło z pojazdu i w obecności pracownicy sklepu jeden z nich przy użyciu metalowego młotka, usiłował wybić szybę jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zabezpieczenia w postaci szyby antywłamaniowej, po czym sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Postępowanie prowadzi KP Ząbki

19.05.2016 Funkcjonariusze KP Ząbki na ulicy w Ząbkach zatrzymali kierującego pojazdem m-ki FORD Łukasza W. będącego w stanie nietrzeźwości co potwierdziło przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 3 promile.

Na terenie Ząbek nie zgłoszono wypadków i zdarzeń drogowych ani kradzieży aut.

Po raz kolejny w powiecie wołomińskim oszuści okradli łatwowierną osobę metodą na policjanta. 17 maja br. do 56-letniej mieszkanki Radzymina zadzwonił nieznany mężczyzna podając się za funkcjonariusz CBŚ . Mężczyzna oświadczył, iż prowadzona jest akcja , a kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie. Dzwoniący zapytał ile kobieta ma w domu pieniędzy, dzwoniąc kolejny raz po piętnastu minutach polecił spakować pieniądze i kosztowności i przekazać policjantowi, który podjedzie pod jej furtkę. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcjami i przekazała kosztowności i pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który polecił jej udać się za sobą. W zamian otrzymała telefon komórkowy. Mężczyzna zaprowadził kobietę na przystanek autobusowy i tam nakazał jej czekać. Sam udał się w nieznanym kierunku.  Po piętnastu minutach na telefon, który kobieta otrzymała zadzwonił mężczyzna informując, że jest już bezpieczna i może wrócić do domu. Łączna suma strat 59 000 zł.

(źródło: Rzecznik KPP Wołomin)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)