Main Menu

Mistrzynie Polski z Ząbkovii Ząbki na spotkaniu z reprezentacją Polski!

Facebooktwitterlinkedin
02.05.2016 WARSZAWA, PGE STADION NARODOWY PILKA NOZNA DZIECI, ROZGRYWKI DZIECI XVI TURNIEJ Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU FINAL STADION NARODOWY NZ ZABKOVIA ZABKI RADOSC FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki spotkają się z piłkarską reprezentacją Polski i obejrzą mecz Biało-czerwonych z Holandią

Mistrzynie Polski do lat 12, zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki już dziś, 30 maja będą w Trójmieście by w ramach nagrody za zwycięstwo w XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spotkać się z kadrą Adama Nawałki oraz obejrzeć na Stadionie Energa Gdańsk mecz Polska – Holandia.

1 czerwca zawodniczki z Ząbek będą ściskać kciuki za reprezentantów Polski, którzy w ramach przygotowań do Euro 2016 zmierzą się z reprezentacją Holandii. Pojedynek z „Oranje” to prawdziwa gratka dla dzieci, aby z bliska podziwiać swoich idoli w najważniejszym sprawdzianie przed turniejem we Francji. Podopieczni Danny’ego Blinda na pewno wysoko zawieszą Polakom poprzeczkę, chcąc szybko wymazać z pamięci swoich kibiców nieudane kwalifikacje do Euro 2016.
Oprócz meczu reprezentacji Polski dla zwycięskich drużyn z województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego przygotowano wiele innych atrakcji. W przeddzień meczu dzieci wezmą udział w ekskluzywnym spotkaniu ze wszystkimi piłkarzami reprezentacji oraz selekcjonerem Adamem Nawałką, podczas którego będą miały okazję porozmawiać ze swoimi idolami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zwycięzcy XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” obejrzą również oficjalny trening Biało-Czerwonych oraz zwiedzą Stadion Energa Gdańsk. Poza piłkarskimi emocjami na wszystkich uczestników czeka jeszcze wyprawa promem na Hel i wizyta w fokarium.

– Laureaci Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zbierają owoce swojej ciężkiej pracy i przygotowań do rozgrywek. Wśród setek tysięcy dzieci okazali się najlepsi i teraz mają niepowtarzalną okazję na spotkanie ze swoimi idolami. Zobaczyć na żywo w akcji reprezentantów Polski w przededniu Euro to nie lada przeżycie. Szczególnie, że Polacy zagrają z renomowanym przeciwnikiem, jakim jest Holandia. Jestem przekonany, że pobyt na Helu i w Gdańsku będą wyjątkowym wydarzeniem dla uczestników turnieju, którego nie zapomną do końca życia – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Już ruszają zapisy do kolejnej, XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Szczegóły będą dostępne na oficjalnej stronie rozgrywek – www.zpodworkanastadion.pl

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.  Która z ząbkowskich zawodniczek dołączy do tej grupy?

02.05.2016 WARSZAWA, PGE STADION NARODOWY PILKA NOZNA DZIECI, ROZGRYWKI DZIECI XVI TURNIEJ Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU NZ ROZGRYWKI U 12 FINAL STADION NARODOWY NZ UKS ZABKOVIA ZABKI RADOSC FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

(foto:Łukasz Grochala,cyfrasport.online)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »