Main Menu

Zaczęło się! Budują Żołnierską!

Facebooktwitterlinkedin

DSCN2607

To już pewne. Rozpoczęła się przebudowa ul. Żołnierskiej. Wbrew niedawnym publikacjom robotnicy weszli na plac budowy ul. Żołnierskiej i już wycięli kawał lasu. W maju zaczną się poważne utrudnienia dla kierowców. Kierowcy z Ząbek szukajcie innych dróg dojazdowych do Warszawy.

Pod koniec czerwca dziennikarze podawali, że nie można rozpocząć budowy nowej jezdni ul. Żołnierskiej bo czas lęgowy, bo gniazda rzadkich ptaków. I nic z tego się nie sprawdziło. Już kawał lasu został wycięty pod planowana nową nitkę jezdni od wiaduktów nad torami kolejowym i ul. Strażacką – wschodnia strona, a to dopiero początek. Przygotowywanie placu budowy.

DSCN2610

Już pod koniec maja będą spore utrudnienia w ruchu na ul. Żołnierskiej.  Najpierw zostanie zamknięta jedna część wiaduktu nad torami kolejowymi i ul. Strażacką. W tym miejscu powstanie nowy wiadukt. Równocześnie będzie budowana zachodnia nitka jezdni Żołnierskiej od ul. Strażackiej do granicy Warszawy. Zostaną przygotowane łącznice węzła Czwartaków, na które zostanie przekserowany ruch aby można było wybudować wiadukty. Również w tym roku będą budowane wiadukty wewnętrzne nad torami w ul. Marsa, oraz estakady i kładki dla pieszych.

W drugim kwartale przyszłego roku kierowcy pojadą nowo wybudowaną nitka ul. Żołnierskiej od torów do granic Warszawy. Stara trasa zostanie przebudowana. Ruch samochodów nad torami zostanie przekierowany na nowe wiadukty, a zamkną stary wiadukt po zachodniej stronie. Stary wiadukt będzie rozebrany i odbudowany. Samochody pojadą też nową nitką ul. Żołnierskiej od wiaduktu do granicy Warszawy. Stara jezdnia będzie modernizowana.

Tak było

Tak było

 

Prace mają się zakończyć  w maju 2018 roku. Inwestycję za blisko 155 mln zł realizuje Metrostav – czeska firma, która wcześniej zrealizowała przebudowę Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego. Prace zakończyli zgodnie z harmonogramem. Czy i tym razem dotrzymają terminu? Mieszkańcy Ząbek, Marek, Zielonki i innych miast powiatu wołomińskiego liczą na powtórzenie sukcesu jakim była budowa istniejącego odcinka DW631, gdzie wykonawca zszedł z placu budowy pół roku przed terminem. Trzymamy kciuki za szybkie tempo budowy.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »