Main Menu

Imprezy nad zalewem przy ul. Bardowskiego! W każdą sobotę!

Facebooktwitterlinkedin

123

Zalew przy ul. Bardowskiego od ponad roku tętni życiem. Okoliczni mieszkańcy chętnie odwiedzali to miejsce już przed wakacjami ubiegłego roku mimo. Nikomu nie przeszkadzało, że tuż obok trwały prace budowlane – wznoszona była konstrukcja wieży widokowej. Oficjalna inauguracja zalewu odbyła się 24 czerwca 2016r. A teraz w każdą sobotę wakacji będą tam organizowane pikniki promujące aktywny wypoczynek. Ma być czysto i wesoło!

 24 czerwca br. nad zalewem przy Bardowskiego odbyła się Noc Świętojańska na Targówku. Pogoda dopisała, ludzie przybyli, była zabawa i piknik. Puszczano latawce na plaży, grali w siatkówkę, uczyli się wiązania węzłów żeglarskich, były zawody żeglarskie, wianki, pieczone nad ogniskiem kiełbaski i tańce.

Zalew oficjalnie jest otwarty. W każdą sobotę lipca i sierpnia Urząd Dzielnicy Targówek oraz OSiR Targówek obiecują, ze zorganizują tam pikniki promujące aktywny wypoczynek z licznymi zajęciami sportowymi. Będzie gra w siatkówkę i plażową piłkę nożną, wspinanie się na ściankę, będą kursy żeglarskie, zajęcia ruchowe i konkursy m.in. budowania zamków z piasku.

Niebawem nad zalewem otwarta zostanie  wieża widokowa nadzorowana przez profesjonalnych alpinistów. Infrastruktura otaczająca zalew wymaga jeszcze wiele pracy i nakładów finansowych. Brakuje zapowiadanej fontanny, przystani dla kajaków i rowerów wodnych, skatepark-u, ścieżki dla rolkarzy i ścieżki rowerowej. To wszystko może pojawić się w przyszłości. Jak zapewniają władze dzielnicy rozbudowa infrastruktury zalewu przy Bardowskiego jest i będzie realizowana sukcesywnie gdy tylko będzie na to finansowanie.

Pracownicy Urzędu Dzielnicy obiecują, że teraz plaża przy zalewie będzie regularne sprzątana – cokolwiek by to nie znaczyło. Jest szansa, że osoby przychodzące nad zalew nie będą zaczynały swojego pobytu w tym miejscu od sprzątania śmieci pozostawionych przez tych, którzy byli tu wcześniej.

Dla mieszkańców Ząbek brakuje tylko drogi, którą mogliby bezpiecznie i komfortowo dojść do zalewu przy u. Bardowskiego. Ciągle czekamy na informację z UD Targówek w tej sprawie.

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »