Main Menu

Nowe pociągi na linii wołomińskiej, więcej połączeń – kolejarze wieszczą koniec modernizacji.

Facebooktwitterlinkedin

 pociąg

Już od kilku lat trwają prace remontowe na linii kolejowej Warszawa Wileńska- Małkinia. Utrudnienia dla podróżujących, odwołane pociągi, zmiana rozkładów jazdy pociągów. To była codzienność podróżujących koleją na tej linii. Teraz ma być lepiej. Kolejarze zapowiadają więcej połączeń i nowe składy.

Jak zapewniają kolejarze po zakończeniu prac modernizacyjnych na linii nr 6 Warszawa Wileńska – Małkinia będzie można realizować przewozy z prędkością 160 km/h, powstaną nowe perony, wiaty, cała infrastruktura towarzysząca. Koleje Mazowieckie planują zakup i modernizację składów, a także rozwoju systemu obsługi podróżnych. Do Małkini obecnie kursują wysłużone EN57- od 2009 roku kursuje tam 5 zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych EN71, które są dłuższe niż klasyczne EN57. W latach 2015-2016 na linię skierowano 12 EZT EN57 AL, które posiadają klimatyzację. Do końca tego roku na linii pojawi się jeszcze 14 takich składów, co pozwoli na obsługę pociągów zupełnie zmodernizowanym taborem w pięćdziesięciu procentach.

Kolejarze planują do 2020 roku wymienić cały tabor obsługujący linię do Małkini. W 2015 roku na linii do Małkini kursowało 88 pociągów. W tym roku w podstawowym rocznym rozkładzie jazdy znalazło się ich 104, jednak ze względu na prace modernizacyjne część z nich nie może kursować. Natomiast w przyszłym roku będzie ich aż 140 i to będzie wyraźnie odczuwalne udogodnienie. Taki wzrost liczby połączeń umożliwi zakończenie prac i podniesienie parametrów linii kolejowej. Nikt nie mówi kiedy konkretnie zakończą się prace modernizacyjne linii kolejowej do Małkini lecz w innych materiałach podają informację, że od grudnia pociągi będą jeździły szybciej na tej trasie.

Koleje Mazowieckie planują także rozwój sprzedaży biletów za pośrednictwem biletomatów oraz przez telefon komórkowy. Do końca roku chcą także wprowadzić nową usługę – zakup biletów przez Internet.

To dobre wiadomości dla mieszkańców Ząbek. Potrzebny jest jeszcze wspólny bilet w I strefie z Ząbek i zapewne wielu mieszkańców zostawi samochody w garażu i przesiądzie się do komunikacji miejskiej. Jeśli tylko w Zabkach będzie można wsiąść do pociągu i to nie byle jakiego i nie jak bydło!

(źródło: www.rynekkolejowy.pl)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »