Main Menu

Uwaga remont! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów!

Facebooktwitterlinkedin

DSC_0002

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią 18 kilometrów sieci trakcyjnej i 360 słupów wsporczych pomiędzy Warszawą Wileńską a Zielonką. Od 1 czerwca do końca lipca pociągi będą jeździły po jednym torze. Uwaga obowiązuje nowy rozkład jazdy!

1 czerwca ruszają prace przy remoncie sieci trakcyjnej pomiędzy Warszawą Wileńską a Zielonką. W czasie robót utrzymane zostaną wszystkie relacje z Warszawy Wileńskiej do Wołomina, Tłuszcza i Łochowa. W tym czasie Polskie Linie Kolejowe wymienią 18 km sieci na obu torach (9 km razy 2) oraz 360 słupów trakcyjnych.

Po remoncie składy będą mogły jeździć nawet 120 km/h, czyli o 20 km/h szybciej niż obecnie. Remont zapewni też lepsze utrzymanie linii kolejowej, zminimalizuje awaryjność i ograniczy kradzieże elementów przez zlikwidowanie tradycyjnych metalowych obciążników i zastąpienie ich napięciem sprężynowym.

Harmonogram prac przewiduje wymianę sieci pomiędzy czerwcem a lipcem na jednym torze, potem od lipca do sierpnia na drugim. Wszystkie prace zostały ujęte wcześniej w rozkładzie jazdy i zakończą się 31 lipca. W tym czasie pociągi będą kursowały po jednym torze. Szczegóły dotyczące kursowania pociągów są dostępne na www.portalpasazera.pl oraz www.mazowieckie.com.pl .

(źródło: www.inforail.pl)

Facebooktwitterlinkedin