Main Menu

Z Ząbek nad zalew przy Bardowskego po śladzie dawnej bocznicy kolejowej.

Facebooktwitterlinkedin

DSC_6743

Prace przy zalewie na Bardowskiego ciągle trwają. Jak informują urzędnicy  dzielnicy Targówek  „otoczenie zbiornika retencyjno-rekreacyjnego przy ul. Bardowskiego jest sukcesywnie zagospodarowywane w miarę pozyskiwania dodatkowych środków finansowych”. Zgodnie z planami prace przy zagospodarowaniu tego terenu miały się zakończyć w ubiegłym roku. Pierwszy podany przez inwestora  termin to lipiec 2015 roku. W związku z problemami przy budowie ścianki wspinaczkowej został on przesunięty na wrzesień ubiegłego roku. Niedługo minie rok, a prace przy zagospodarowaniu tego terenu wciąż trwają. Przybywa atrakcji, które nie były ujęte w pierwotnym planie. Lecz ciągle formalnie to plac budowy. Niedawno jedna ze stacji telewizyjnych pokazywała bałagan jaki nad zalewem przy ul. Bardowskiego zostawiają wypoczywający tam ludzie, ale to już inna bajka.

123

Dla mieszkańców Ząbek zalew przy ul. Bardowskiego to miejsce gdzie wiele osób wypoczywało w ubiegłym roku i będzie wypoczywało w tym roku i w kolejnych latach też. Mieszkańcy ząbkowskiego osiedla przy ul. Skrajnej mają bliżej do zalewu niż mieszkańcy warszawskiego osiedla Wilno. Ale ani jedni ani drudzy nie mają dobrej drogi dojazdowej do tego miejsca. A i z dojściem pieszo nad zalew jest ciężko. Z Ząbek ludzie chodzą po śladzie dawnej bocznicy kolejowej. Pieszo można przejść, rowerem da się przejechać, ale mało komfortowa i wózek z dziećmi da się przepchną, tylko trzeba użyć już sporo siły.

DSC_6748

W ubiegłym roku zwróciliśmy się z pytaniem do urzędników ząbkowskiego ratusza z pytaniem czy jest możliwość wybudowania ścieżki prowadzącej nad zalew przy ul. Bardowskiego w Warszawie. W odpowiedzi przeczytaliśmy, ze na terenie Ząbek planowana jest budowa ścieżki rowerowej w ul. Skrajnej do granicy Miasta. W ubiegłym roku została opracowana dokumentacja budowlana dla tej inwestycji, a w najbliższych latach ścieżka rowerowa w ul. Skrajnej będzie realizowana za pozyskane środki zewnętrzne.

Urzędnicy  Targówka, do których Ząbki zwróciły się  z prośbą o ujecie tej inwestycji w swoim planie zapewniali, „że wystąpią do m.sta Warszawy z wnioskiem o przeznaczenie dodatkowych środków z funduszy na rozwój rozwoju infrastruktury rowerowej po śladzie dawnej bocznicy kolejowej do granicy z Miastem Ząbki”.

Zbliżają się wakacje, będzie ciepło kto wie może nawet upały. Mieszkańcy Ząbek już wyruszyli nad zalew przy Bardowskiego. W weekendy spacerowiczów z Ząbek idących po śladzie kolejki jest całkiem sporo. A my ponowiliśmy pytanie do ząbkowskich urzędników o drogę na zalew. Tym razem zapytaliśmy jakie rozmowy są prowadzone z Targówkiem w tej sprawie . W odpowiedzi przeczytaliśmy, że zostało ponowione pytanie do Burmistrza Targówka i oczekują na odpowiedz. My na odpowiedz ząbkowskich urzędników w sprawie ścieżki nad zalew przy Bardowskiego czekaliśmy od 6 maja. Odpowiedz otrzymaliśmy 9 czerwca. Czyżby ząbkowscy urzędnicy dopiero po naszym pytaniu ponowili swoje pytanie do władz Targówka?

Facebooktwitterlinkedin