Main Menu

„Ząbki-3”! Nowa linia ząbkobusu!

Facebooktwitterlinkedin

darmobus

Od 1 lipca 2016 zostanie wprowadzona  nowa linia autobusowa w Ząbkach: „Ząbki-3”!  Zmianie ulegnie przebieg linii „Ząbki-1”.

Nie będzie dwóch wariantów przebiegu linii „Ząbki-1”. Od 1 lipca obecny wariant „Piłsudskiego” będzie linią „Ząbki-1” – jej przebieg nie ulega zmianie. Linia „Ząbki-1” będzie kursować w dni robocze, soboty, niedziele i święta. Od 1 lipca na linii Ząbki-1 obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy.

Obecny wariant „Ząbki-1 Skrajna” od 1 lipca staje się linią „Ząbki-3”. Trasa linii „Ząbki-3” ulega niewielkiej modyfikacji. Jadąc w kierunku ul. Powstańców, za tunelem pojedzie ul. 3 Maja, Piłsudskiego i ks. Skorupki, dalej jej trasa przebiega tak jak dotychczas przebiegała trasa wariantu „Skrajna”. Na trasie zatrzyma się na dwóch dodatkowych przystankach „PKP Ząbki 03” na ul. 3 Maja oraz Kołłątaja 02 na ul. ks. Skorupki. Linia „Ząbki-3” będzie kursowała tylko w dni robocze.

Do czasu zakończenia przebudowy ul. Szpitalnej, linie „Ząbki-1” i „Ząbki-3” będą kursować z pominięciem przystanków Szpitalna i Kochanowskiego. Po zakończeniu prac wrócą na trasę przez ul. Szpitalną.

Od 1 lipca linia „Ząbki-2” wraca na trasę podstawową przez ul. Piłsudskiego i Powstańców. Zostanie też wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy ze zmniejszą liczbą kursów.

Po Ząbkach będą jeździły nowe autobusy. Jednym z kryteriów w przetargu na wybór przewoźnika był wiek taboru. Linie „Ząbki-1” i „Ząbki-3” od 1 lipca będą obsługiwane taborem nowym – pierwszy raz zarejestrowanym w 2016 roku (rok produkcji 2015), autobusy średnie (8 metrowe) które mogą zabrać ok 60 osób.

Autobusy na wszystkich liniach ząbkowskich będą wyposażone w klimatyzację, która podniesie komfort podróżowania w upalne dni. Jednak nie należy oczekiwać, że w autobusie będą panować temperatury jak w lodówce. Klimatyzacja ma zmniejszyć efekt „szklarni” – czyli nagrzewania wnętrza przez słońce wpadające do wnętrza oraz obniżyć temperaturę wnętrza o 2-3 stopnie w stosunku do temperatury na zewnątrz.  Aby nie powodować szoku termicznego przy wsiadaniu i wysiadaniu co często jest przyczyną przeziębień. Klimatyzacja ma być uruchamiana w upalne dni.

UM Ząbki planujemy kolejne zmiany od 1 września. Wtedy autobusy będą kursować częściej w godzinach szczytu.

Autobusami linii „Ząbki-1”, „Ząbki-2” i „Ząbki-3” mogą bezpłatnie podróżować mieszkańcy naszego miasta zna podstawie karty „Jestem z Ząbek” zameldowani na pobyt stały lub płacący podatki PIT na rzecz Ząbek (w US Wołomin ze wskazaniem miejsca zamieszkania w Ząbkach). Pozostałe osoby mogą jeździć ząbkowską komunikacją na podstawie biletów jednorazowych kupowanych u kierowcy w cenie 3 zł. Normalny i 1,5 zł ulgowy.
Tabela rozkładu linii „Ząbki-1” od 1 lipca 2016 r. do 31.08.2016 r.
Tabela rozkładu linii „ Ząbki-2” od 1 lipca 2016 r. do 31.08.2016 r.
Tabela rozkładu linii „Ząbki-3” od 1 lipca 2016 r. do 31.08.2016 r.
Wszystkie tabele w jednym pliku (2 strony).

Mapa układu linii komunikacji miejskiej na terenie Ząbek po 1 lipca 2016 r.

Rozkłady jazdy linii ząbkowskich są dostępne w aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android “- JadeBusem”  dostępna w googleplay.

(źródło: UM Ząbki)

 

Facebooktwitterlinkedin