Main Menu

Złoto dla zawodnika z Ząbek w turnieju „Młodzi Waleczni”!

Facebooktwitterlinkedin

IMG_1995

Były „walki”, potyczki i zdrowa rywalizacja. Szabliści z Ząbek zdobyli kolejny złoty medal. Brawo za organizację i bardzo dobre przygotowanie turnieju!

W miniony weekend w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Ząbkach odbył się, zorganizowany przez klub UKS „Szabla Ząbki”, turniej szablistów „Młodzi Waleczni”. Wzięło w nim udział 74 zawodników z 10 klubów z całej Polski. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych 2001-2004 oraz 2005 i młodsi. Szermierzy z Ząbek reprezentowało 4 szablistów: Benek i Olek Denkiewicz, Kacper Pękala oraz Grzegorz Kuśmierowski. Po zaciętych i widowiskowych pojedynkach zajęli kolejno 1, 8 i 9 miejsce. Ich starszy kolega Grzegorz Kuśmierowski uplasował się na 17 pozycji.

O turnieju wszyscy mówią w samych superlatywach. Na forach czytamy: ” Fantastyczny turniej , super organizacja! !! dziękujemy , mamy nadzieję na powtórkę za rok”, „Fantastyczny turniej, córka wróciła zachwycona”. „Bardzo fajny turniej, zadbaliście o każdego zawodnika” itp.
Organizatorzy nie szczędzą słów pochwały dla młodych zawodników. Są zachwyceni z frekwencji oraz poziomu przygotowania szablistów. Już w tej chwili planują przyszłoroczny turniej, który – jak deklarują – z pewnością w niczym nie ustąpi właśnie zakończonemu.

Nas szczególnie cieszy złoty medal zdobyty przez 10-cio letniego szermierza z Ząbek.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wygranych i życzymy dalszych sukcesów.