Main Menu

Ekstremalne zakończenie wakacji nad zalewem przy Bardowskiego! Runmageddon na Targówku!

Facebooktwitterlinkedin

5558

W najbliższy weekend 20 i 21 sierpnia nad zalewem przy ul. Bardowskiego w Warszawie odbęda się exstremalene biegi przez przeszkody – Runmageddon. Blisko 4000 zawodników z całej Polski, przez dwa dni bawić się będzie na trasach formuły Rekrut oraz Intro. Gęste zarośla, las, piaszczysta plaża oraz masa wymagających przeszkód – to okoliczności przyrody, z którymi przyjdzie zmierzyć się fanom ekstremalnego biegania. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

W sobotę o godz. 8:30 jako pierwsi na trasę biegu wyruszą uczestnicy Rekruta. Zmagania toczyć się będą w gęstych zaroślach, okolicznym lesie oraz na piaszczystej plaży Zalewu Bardowskiego. Już samo pokonanie 6 kilometrowego dystansu po takim terenie nie będzie sprawą łatwą, a po drodze trzeba będzie jeszcze pokonywać 30 wymagających przeszkód. Na zawodników czekać będzie m.in. Indiana Jones XXL, czyli szaleństwo na linie zakończone skokiem do basenu i orzeźwiającą kąpielą wodną, zasieki lodowe czy… ćwiczenia na wypadek ataku zombie. W tym z pewnością pomoże pokonanie przeszkody Helikopter, gdzie trzeba będzie jak najszybciej złapać i wspiąć się po bujającej się ratowniczej drabince. Po sprawdzianie siły i wytrzymałości fizycznej zawodnicy poddani zostaną testom na inteligencję oraz ze znajomości bardzo trudnych słów!

O godzinie 15:00 wystartuje Runmageddon Intro, w którym liczy się głównie frajda, jaką daje wysiłek fizyczny. To bieg na krótszym, bo tylko 3 kilometrowym dystansie, bez ekstremalnych przeszkód, wysokich ścian, zasieków i lin, za to z całą masą błota i wody oraz atrakcji, które sprawią, że każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić swoją sprawność, a jednocześnie dotrze do mety z uśmiechem. To również świetny sposób na ekstremalne zakończenie wakacji. Z takiej okazji skorzystają m.in. Magda Soszyńska, tancerka Tańca z Gwiazdami oraz aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

Organizatorzy przygotowali również wersję dla najmłodszych, czyli Runmageddon KIDS. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Na liście startowej widnieje już ponad 200 nazwisk, co pokazuje, że dzieci chętnie oderwą się sprzed komputera, jeśli tylko zaproponuje się im atrakcyjną formę spędzania czasu.

Aby wziąć udział w biegu należy wnieść opłatę startową: 199 zł Ranmageddon Rekrut, 119 zł. Runmageddon Intro.

Przyjdźcie zobaczyć prawdziwe szaleństwo!

Runmageddon chętnie angażuje się w akcje charytatywne i wiele razy podczas swoich imprez zbierał fundusze na takie cele. Tym razem wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Pomocą” zbierane będą środki na leczenie Asi, chorującej na ostre wirusowe zapalenie mózgu. Marzeniem Asi jest w przyszłości ukończenie „dużego” Runmageddonu, do czego niewątpliwie potrzebuje jeszcze więcej sił, zaparcia i ciężkiej pracy na turnusach rehabilitacyjnych. Do tej pory ukończyła już Runmageddon KIDS w Myślenicach, Zabrzu i we Wrocławiu. Wystartuje także w Warszawie.

Z Ząbek nad Zalew na ul. Bardowskiego można dojść pieszo od ul. Skrajnej starym nasypem kolejowym. Samochodem należy pojechać przez działki, ul. Janowiecką na końcu skręcić w lewo. Komunikacją miejską nie polecamy jechać  (trzeba jechać trzema autobusami lub pociągiem i autobusem).

(źródło: runmageddon.pl)

Facebooktwitterlinkedin