Main Menu

Modernizacja ul. Łodygowej tuż, tuż!

Facebooktwitterlinkedin

DSCN4956

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował na swojej stronie internetowej, że na początku 2017 roku rozpocznie się długo oczekiwana, modernizacja ul. Łodygowej w Warszawie, na odcinku od skrzyżowania z Radzymińską do granicy z Ząbkami.

Modernizowany odcinek zostanie poszerzony do dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu. Mają powstać odwodnienia, chodniki, ścieżki rowerowe i drogi serwisowe. Przebudowana zostanie sieć energetyczna wzdłuż ulicy. Długość odcinka, który będzie przebudowywany wynosi około 1650 metrów.

Wariant dwujezdniowy zapewni znacznie większą przepustowość i pozwoli uniknąć zatrzymania ruchu w przypadku awarii pojazdu. Oddzielenie strumieni ruchu w obu kierunkach poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Nie wiadomo czy i gdzie będą ekrany akustyczne. Już wcześniej mówiono o innych formach ograniczenia hałasu wzdłuż ul. Łodygowej, takich jak cicha nawierzchnia i zieleń.

Dla mieszkańców Targówka, Ząbek, Zielonki, Wołomina i innych miejscowości powiatu wołomińskiego wiadomość o rozpoczęciu modernizacji ul. Łodygowej, to zarówno dobra jak i zła wiadomość. Dobra ponieważ stan nawierzchni ul. Łodygowej jest tragiczny. Zła wiadomość jest taka, że prace remontowe potrwają co najmniej 24 miesiące, czyli do końca 2019 roku! Trudno będzie dojechać do Warszawy ul. Łodygową, a więc duży ruch samochodowy przeniesie się na ząbkowską ulicę Piłsudskiego i  dalej na ul. Chełmżyńską. Już dziś na tym odcinku są duże korki, a będzie jeszcze gorzej. Do połowy maja 2018 roku będzie trwał remont ul. Żołnierskiej. Przez blisko półtora roku mieszkańcy Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Wołomina i kolejnych miast w powiecie wołomińskim, chcąc dojechać do Warszawy, będą wybierali jedną z trzech dróg: dwóch remontowanych lub drogę przez Ząbki do ul. Chełmżyńskiej.

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)