Main Menu

Korki nie tylko w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

Korek

Od poniedziałku (5 września) mieszkańcy Ząbek na forach internetowych poruszają sprawę ogromnych korków, w których trzeba stać aby wyjechać z miasta. Wiele osób pisze, że to sprawa złej infrastruktury drogowej w Ząbkach. Czy to jest powód złej sytuacji na drogach w Ząbkach w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym?

Prawda jest bardziej złożona. Drogi w Ząbkach są zakorkowane ponieważ warszawskie ulice nie są przystosowane do przyjęcia tak dużego ruchu tam się kieruje rano. Wielu mieszkańców powiatu wołomińskiego jedzie przez Ząbki do Warszawy i na ząbkowskich ulicach tworzą się “korki”.

W środę (7 września) rano, na wszystkich wjazdówkach do Warszawy, ruch odbywał się bardzo powoli. Trudno było przejechać przez Wisłę. Stały mosty: Grota-Roweckiego, Gdański, Poniatowskiego, Łazienkowski i Siekierkowski.

W Ząbkach stała cała ulica Piłsudskiego w dwie strony. Dalej ruch odbywał się również ospale na ulicach: Chełmżyńskiej, Łodygowej oraz Radzymińskiej i św. Wincentego. Standardowo zakorkowana była Żołnierska.

Zakorkowane były: na Ursynowie – aleja Legionów Piłsudskiego, ul. Puławska od strony Piaseczna w kierunku Warszawy, Aleja Armii Ludowej, okolice Placu Unii Lubelskiej. W Łomiankach stała ulica Kolejowa i Pułkowa – główne drogi dojazdowe do Warszawy  (nawet dwupasmówka stała!). Gdzie nie spojrzeć tam “korki”.

Wszystkich, którzy utknęli dziś w korkach w Ząbkach ucieszy zapewne informacja, że najszybciej można było wyjechać z Ząbek „przez działki”, ul. Janowiecką. Wiele osób ominęło tę drogę ponieważ w poniedziałek był tam ogromny korek. Powodem poniedziałkowego korka była wielka kałuża na wysokości kościoła przy ul. Ziemowita. Pokonanie trasy z Ząbek do ronda zajmowało ok. godziny! Dziś już przeszkody nie ma i ruch odbywał się w całkiem sprawnie.

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »