Main Menu

Nowa nazwa stadionu miejskiego w Ząbkach

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

dolcan

Stadion Miejski w Ząbkach, do tej pory znany jako „Dolcan Arena” zmienił nazwę. Prawo do nazwy wykupiła indyjska firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o.

Stadion miejski w Ząbkach będzie teraz nosił nazwę „Nisha Arena” i taka też nazwa w niedługim czasie pojawi się na budynku trybuny głównej.  Firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o. ma obecnie siedzibę w Polsce, Nowej Zelandii, Japonii i Angli i zajmuje się m.in. działalnością sportową.
Jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja, że miasto, które posiada czwartoligową drużynę piłkarską, którą obecnie mają Ząbki, sprzedało prawa do nazwy stadionu.
Za rok dzierżawy firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o. zapłaci miastu nieco ponad 80 000 zł.

Środki te zostaną przeznaczone na poprawę infrastruktury sportowej na ząbkowskim stadionie, na którym naprawdę sporo się dzieje. Na boiskach odbywają się mecze piłki nożnej seniorskiej i juniorskiej, mecze futbolu amerykańskiego, kino letnie, festyny, koncerty, mistrzostwa europy i świata strong man, a od niedawna mecze drugiego zespołu Legii, oraz rozgrywki UEFA Youh League . W budynku trybuny głównej prowadzone są zajęcia fitness, joga, taniec towarzyski, zajęcia dla dorosłych i dzieci ze sztuk walki, zima i lato w mieście dla ponad 100 dzieci,  a także balet, fotografia, zajęcia artystyczne:  ceramika, rysunek, malarstwo, zajęcia cyrkowe dla dzieci,  a także spektakle i koncerty na sali widowiskowej.

Działania te zostały zauważone  i docenione także poza granicami naszego kraju, stąd indyjski dzierżawca nazwy stadionu.

 

Iwona Potęga

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin


« (Poprzednia wiadomość)  • basiak basia k

    czy ta indyjska firma spowoduje odnowienie ogrodzenia? bo pordzewiale jakos. chociaż znając indyjskie zwyczaje, pamietac należy, ze to kraj, gdzie ludzie umierają z głodu, gdzie ludzie umierają na ulicy, dopiero Swieta Matka Teresa z Kalkuty pokazala tym dzikim indochińskim ludom w jaki sposób opiekować się chorymi i umierającymi. To kraj, gdzie krowy placza się poza obejsciami, gdzie zjada się z głodu psy, gdzie bezdomne dzieci placza się po ulicach zebrzac o jedzenie, gdzie polska pomoc humanitarna nie ma końca, gdzie wszystko jest potrzebne, a ich lewackie elity władzy dysponują bronia atomowa i dokonują prob atomowych i zbrojnie szykują się na wojne z Pakistanem… Pamietajta o tym wszystkim, podziwiając nowa nazwe stadionu…