Main Menu

Nowa nazwa stadionu miejskiego w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

dolcan

Stadion Miejski w Ząbkach, do tej pory znany jako „Dolcan Arena” zmienił nazwę. Prawo do nazwy wykupiła indyjska firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o.

Stadion miejski w Ząbkach będzie teraz nosił nazwę „Nisha Arena” i taka też nazwa w niedługim czasie pojawi się na budynku trybuny głównej.  Firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o. ma obecnie siedzibę w Polsce, Nowej Zelandii, Japonii i Angli i zajmuje się m.in. działalnością sportową.
Jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja, że miasto, które posiada czwartoligową drużynę piłkarską, którą obecnie mają Ząbki, sprzedało prawa do nazwy stadionu.
Za rok dzierżawy firma Nisha Sports Poland Sp. z o.o. zapłaci miastu nieco ponad 80 000 zł.

Środki te zostaną przeznaczone na poprawę infrastruktury sportowej na ząbkowskim stadionie, na którym naprawdę sporo się dzieje. Na boiskach odbywają się mecze piłki nożnej seniorskiej i juniorskiej, mecze futbolu amerykańskiego, kino letnie, festyny, koncerty, mistrzostwa europy i świata strong man, a od niedawna mecze drugiego zespołu Legii, oraz rozgrywki UEFA Youh League . W budynku trybuny głównej prowadzone są zajęcia fitness, joga, taniec towarzyski, zajęcia dla dorosłych i dzieci ze sztuk walki, zima i lato w mieście dla ponad 100 dzieci,  a także balet, fotografia, zajęcia artystyczne:  ceramika, rysunek, malarstwo, zajęcia cyrkowe dla dzieci,  a także spektakle i koncerty na sali widowiskowej.

Działania te zostały zauważone  i docenione także poza granicami naszego kraju, stąd indyjski dzierżawca nazwy stadionu.

 

Iwona Potęga

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)