Main Menu

„Piórko” nagroda dla ząbkowianki!

Facebooktwitterlinkedin

mysli

Pochodzi z Ząbek, pracuje w Warszawie w Zamku Królewskim gdzie opowiada dzieciom baśnie i legendy. Z wykształcenia jest archeologiem, a jej pasją są podróże. Jest laureatką nagrody w konkursie „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Książkę autorstwa pani Moniki,  będzie można kupić pod koniec listopada br. w sieci sklepów Biedronka.

Laureatka z Ząbek

W 2016roku odbyła się druga już edycja konkursu „Piórko”książka dla dzieci w wieku 4-10 lat. Celem konkursu jest stworzenie wyjątkowej książki, która przeniesie dzieci i ich rodziców w świat bajek, a piękne ilustracje pomogą wyobraźni przemierzać „nowy świat”. Tegoroczną laureatką w kategorii „Tekst” jest pani Monika Radzikowska. Ma 26 lat i pochodzi z Ząbek. Uwielbia góry, książki, stare mapy i ruiny ukryte w najdziwniejszych miejscach. W czasie wakacji pakuje plecak i rusza na wykopaliska lub na dalekie wędrówki, tam, gdzie kończy się asfalt, a zaczyna szlak. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii. Zawsze chciała pisać książki. Motyw podróży i odkrywania siebie samego znajduje odzwierciedlenie w jej pracy konkursowej. Aurorką ilustaracji jest tegoroczna laureatka nagrody w kategorii „Ilustracje” pani Monika Biała.

Pani Monika Radzikowska zgrabnie operuje  baśniowymi motywami. Wyraziście zarysowuje charaktery, prowadzi dynamiczną akcję dzięki czemu dzieci łatwo podążają za historią. Używa obrazowego język kreując baśniowy świat, porusza wyobraźnię i budzi emocje. Czytelnik dostrzeże mądrość zaklętą w jej opowieści. Czego trzeba więcej aby sięgnąć po książkę pani Moniki z Ząbek?

To oni docenili książkę pani Moniki – Kapituła Nagrody w Kategorii „Tekst”:

Katarzyna Szestak – laureatka pierwszej edycji konkursu,

Agnieszka Karp-Szymańska – filolog polski, współtwórca i prezes zarządu Grupy CzasDzieci.pl, Renata Piątkowska – autorka książek dla dzieci i młodzieży,

Jarosław Gugała – znany dziennikarz,

Rafał Witek – autor powieści, opowiadań i wierszy dla najmłodszych czytelników.

Patronat nad konkursem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Brawa dla dwóch Pań Monik!

(źródło:piórko2016.biedronka.pl)

Facebooktwitterlinkedin