Main Menu

Polska- Szwecja! Mecz w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

pol-szwe-plakat-a3-druk

W sobotę, 10 września 2016 r. o godz. 18:00  na stadionie miejskim w Ząbkach biało- czerwoni zagrają z piątą drużyną Europy – Szwecją! Zapraszamy na mecz futbolu amerykańskiego!

Polska Reprezentacja futbolu amerykańskiego funkcjonuje od 2013 roku.  W ubiegłym roku nasza drużyna narodowa wygrała z Belgami i Rosjanami. W tym roku biało-czerwoni zagrali dobry mecz z szóstą drużyną na świecie Duńczykami i ulegli im tylko dwoma punktami 35:37.

Szwedzi na arenie międzynarodowej rywalizują od 1989 roku. W 2005 roku byli mistrzami kontynentu. Pokonali wówczas Niemców. W 2010 roku byli na 10 miejscu. W ostatniej edycji czempionatu grupy A, Szwedzi zajęli 5 miejsce.  Ich największym międzynarodowym sukcesem było zdobycie brązowego medalu w mistrzostwach świata, które odbyły się w 1999 roku.

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się na obiekcie, na którym na co dzień rozgrywają swoje mecze futboliści pierwszoligowej drużyny Warsaw Dukes. Mecz będzie miał znakomitą oprawę, a kibice będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji okołomeczowego pikniku oraz dopingowania dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy będą mierzyli się w turnieju futbolu flagowego na bocznym boisku MOSiR Ząbki. Mecz uświetni występ Ząbkowskiej Orkiestry Dętej.

Patronem honorowym wydarzenia jest Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski.

Bilety na mecz można kupić w przedsprzedaży, w cenie od 25. Wejściówki będzie można kupić także w kasach stadionu w dniu meczu.

(źródło:zabki.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »