Main Menu

Co można zrobić z budżetem partycypacyjnym

Facebooktwitterlinkedin

font

Pani Elżbieta proponuje, aby w Ząbakch, mieszkańcy współdecydowali o tym, na co wydawać część ich podatków.

Dzień dobry,

Znalazłam dziś informacje o dwóch inwestycjach, które zostaną zrealizowane w Warszawie. Obie zgłoszone do budżetu partycypacyjnego przez mieszkańców Warszawy. Może warto aby i w Ząbkach mieszkańcy mogli wspólnie decydowana co wydać część  z ich podatków?

A  w Warszawie będą:

„”Zebra” wraca na pl. Bankowy! Naziemne przejście przez ul. Andersa po północnej stronie skrzyżowania z al. Solidarności będzie ogromnym ułatwieniem dla pieszych, zwłaszcza niepełnosprawnych i z wózkiem dziecięcym. Kierowcy nie stracą na tym rozwiązaniu, a ci, którzy dotychczas musieli pokonywać drogę przejściem podziemnym, będą przemieszczać się znacznie szybciej i wygodniej.  Pasy na pl. Bankowym powstały w ramach Budżet partycypacyjny w Warszawie.”

pl-bankowy-pasy

Będzie nowa atrakcja nad zalewem przy  ul. Bardowskiego – fontanna, w której będzie można się chłodzić. Fontanna będzie wyposażona w trzy dysze, a woda będzie filtrowana i dezynfekowana. Fontanna to projekt, na który mieszkańcy Targówka zagłosowali w budżecie partycypacyjnym.”

Remont dróg w Ząbkach jest potrzebny, ale my mieszkańcy potrzebujemy czegoś więcej.  Z budżetu partycypacyjnego stopniowo można byłoby realizować nasze potrzeby.

Jestem za budżetem partcypacyjnym w Ząbkach. Myślę, że to dobry pomysł.

Pozdrawiam,

Elżbieta

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »