Main Menu

Kierowcy osobówek będą jeździć Mostem Śląsko-Dąbrowskim! Znikają ograniczenia!

Facebooktwitterlinkedin

przystanek-starowka

Most Śląsko Dąbrowski to jedna z ważniejszych przepraw przez Wisłę, z której chętnie korzystali mieszkańcy Ząbek. Niestety od 2011 roku, gdy na Pradze ruszyła budowa stacji metra kierowcy prywatnych aut nie mogli wjeżdżać na most. Prawo wjazdu na most i dalej w tunel pod Starym Miastem miały wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej. Również po zakończeniu budowy na Pradze most nie został „zwrócony” wszystkim kierowcom. I w końcu stało się. Zmiany były nieuniknione.

W długi weekend listopadowy zmieniła się organizacja ruchu na Moście Śląsko-Dąbrowskim . Tramwaje Warszawskie zlikwidowały wysepkę osłaniającą przystanki przy starówce dla jadących od strony placu Bankowego. Nie ma też znaków zakazujących wjazdu na most dla jadących od strony placu Bankowego ( przed zjazdem w ulicę Nowy Zjazd). Od strony Pragi nadal obowiązuje zakaz ruch samochodami prywatnymi w godzinach porannego i popołudniowego szczytu (6:009:00 i 15:00-19:00) tuż za mostem. Kierowcy jadący od strony Dworca Wileńskiego muszą zjechać pierwszym zjazdem na Wisłostradę. Ratusz zakłada zlikwidowanie również tego zakazu.

Całkowitego otwarcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla aut prywatnych możemy spodziewać się w przyszłym roku. Prawdopodobnie w wakacje. Otwarcie mostu poprzedzone zostanie dodatkowymi utrudnieniami bo muszą być przebudowane przystanki. Na przystankach pod Starówką powstaną tzw. przystanki wiedeńskie, takie jak na ul. Kawęczyńskiej. Jezdnia na wysokości przystanku będzie podniesiona do wysokości chodnika. Takie rozwiązanie zmusi kierowców do zmniejszenia prędkości, przez co poprawi się bezpieczeństwo pieszych i podróżnych korzystający z przystanków pod Starówką. Budowa przystanków wiedeńskich, to rozwiązanie tańsze od sygnalizacji świetlnej i skuteczniej poprawiające bezpieczeństwo. Żadna większa przebudowa odcinka trasy W-Z nie wchodzi w grę gdyż grozi naruszeniem skarpy wiślanej i zagraża bezpieczeństwu  stojącej na niej zabytkowej świątyni – kościołowi św. Anny.

W wakacje przyszłego roku z Trasy W-Z przewidywane jest wycofane tramwajów – poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

(źródło: tustolica)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »