Main Menu

Nowy PARK MIEJSKI w ZĄBKACH? TAK, tylko nie wiadomo kiedy.

Facebooktwitterlinkedin

dscn2574

W Ząbkach jest jeden park miejski.  Jeden, malutki park miejski to zdecydowanie za mało w mieście, w którym zameldowanych jest ponad 30 tys. ludzi. Kiedy i gdzie planowane są nowe parki miejskie? O to zapytaliśmy miejskich urzędników.

“Odpowiadając na Pani e-mail, w sprawie „nowego parku miejskiego” pragnę poinformować, iż Miasto Ząbki na chwilę obecną prowadzi rozmowy z Nadleśnictwem Drewnica w sprawie urządzenia Parku wraz z terenem rekreacyjnym w rejonie ulic Powstańców/Andersena.

Jednocześnie informuję, iż trwa procedura zmiany planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenów leśnych znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa Drewnica, w tym obszaru położonego pomiędzy ulicami Sosnową, Ks. I. Skorupki oraz Nowo-Ziemowita. Na terenie tym, po uchwaleniu zmiany planu miejscowego i uregulowaniu spraw własnościowych, planuje się realizację ogólnodostępnego parku leśnego.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie udzielić Pani informacji w sprawie terminu kiedy w/w inwestycja będzie zrealizowana.

Z up. Burmistrza

Patrycja Żołnierzak

SEKRETARZ MIASTA ZĄBKI”

Facebooktwitterlinkedin