Main Menu

Stacja Uzdatniania Wody Drewnica w dwóch etapach. Kiedy Ząbki uzniezależnią się od Warszawy??

Facebooktwitterlinkedin

dsc_4303

Kto pytanie błądzi. O braku wody w kranch w godzinach „szczytu” pisalismy w artykule z 18 listopada br. TU. Stacja Uzdatniania Wody Drewnica w Ząbkach będzie budowana w dwóch etapach. Kończy się pierwszy etap. Co będzie dalej? Jak uruchomienie stracji wpłynie na ilość i ciśnienie wody w kranch?

Odpowiedz PGK w Ząbkach:

„dotyczy: problemów z zaopatrzeniem w wodę w Ząbkach.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach Sp. z o.o. w odpowiedzi na maila z 18 listopada 2016r informuje, że budowa Stacji Uzdatniania Wody Drewnica w pierwszym etapie zapewnia dostawę wody o odpowiednich parametrach ilościowy i ciśnieniowych  do końca 2024 roku przy wspomaganiu istniejącymi zasileniami MPWiK w m.st. Warszawa S.A.

Budowa II etapu SUW Drewnica w latach 2017 i 2018 z jednoczesną realizacją magistrali wodociągowej transportującej wodę w kierunku południowym miasta pozwoli na pełne zaopatrzenie w  wodę miasta Ząbki do końca 2030 roku przy jednoczesnej rezygnacji ze wspomagania z sieci warszawskiej.

Nowe ujęcie wody jest rozważane w rejonie południowym miasta, ale związane jest to pozyskaniem terenu. Na dzień dzisiejszy trwają prace nad uzyskaniem lokalizacji (działki) pod nową stację.

Z poważaniem

PREZES ZARZĄDU

Janusz Tomasz Czarnogórski”

Facebooktwitterlinkedin