Main Menu

Zawody Smoczych Łodzi w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

zawody-smoczych-lodzi

W niedzielę, 27 listopada na miejskiej pływalni w Ząbkach zostaną rozegrane Zawody Smoczych Łodzi. Początek o godzinie 10:00. W zawodach zmierzą się uczniowie szkół podstawowych z klas V i VI, uczniowie gimnazjów i dorośli. Zapraszamy!

Zawody Smoczych Łodzi po raz pierwszy rozgrywane były w Ząbkach w ubiegłym roku roku. Była zaciekła rywalizacja i fantastyczny dopig publiczności.

Smocza Łódź swoją nazwę wzięła od ornamentów na dziobie i rufie. To sport drużynowy, wywodzący się z Chin. Łódź, na której walczą dwie drużyny jest ogromna, kształtem przypomina kajak. Do łodzi wsiadają dwie drużyny i wiosłując w przeciwnych kierunkach muszą przeciągnąć łódź na swoją stronę. To sport wymagający dużej tężyzny fizycznej, a także świetnej koordynacji i współpracy pomiędzy wiosłującymi. Zmagania wygrywa drużyna, która przepchnie łódź w wyznaczone miejsce lub po upływie 1 minuty zdobędzie przewagę nad rywalami.

Każda drużyna musi składać się minimalnie z 5, a maksymalnie z 8 zawodników. Podczas Zawodów w skład zespołu wchodzi 6 osób wiosłujących oraz 2 osoby rezerwowe (nie obowiązkowo).

Organizatorami Zawodów Smoczych Łodzi są: Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach, Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, Stowarzyszenie Spójnia Smocze Łodzie.

Wraz z Organizatorami zapraszamy wszystkich na trybuny! Wstęp na zawody jest bezpłatny!

(źródło: MCS Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin