Main Menu

Dwa parkingi “P+R” w Ząbkach do 2018 roku!

Facebooktwitterlinkedin

pr

W Warszawie i okolicy powstanie 27 parkingów „Parkuj i Jedz”. Dwa mają powstać w Ząbkach. Na ten cel  samorządy metropolii warszawskiej otrzymają blisko 60 mln zł z funduszy europejskich  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20. Parkingi mają powstać do 2018 roku.

Na stronie UM Warszawa znajduje się informacja,  dotycząca wybudowania nowych lub przebudowy istniejących  parkingów, które zasilą sieć parkingów  „Parkuj i Jedź”, w Warszawie i  w gminach sąsiadujących ze stolicą (Markach, Lesznie, Wołominie, Kobyłce, Legionowie, Radzyminie, Podkowie Leśnej, Ząbkach, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim, Wieliszewie, Jaktorowie, Pruszkowie, Piastowie, Michałowicach). Z informacji zamieszczonych na stronie wynika, że w Ząbkach mają być zlokalizowane dwa parkingi „P+R”, które pomieszczą 162 samochodów, 24 rowery i 8 motorów.

Z bezpłatnego parkowania będą mogli korzystać podróżujący mający bilet komunikacji miejskiej lub bilet lokalnego przewoźnika. Parkingi „P+R” zlokalizowane w podwarszawskich gminach będą jednolicie oznakowane – z wykorzystaniem koncepcji graficznej nawiązującej do parkingów administrowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Sieć parkingów na służyć  mieszkańcom przedmieść w codziennych dojazdach do Warszawy, a także zachęcić do podróżowania komunikacją zbiorową, gdyż głównym argumentem „za” wyborem konkretnych inwestycji było skoordynowanie ich z transportem miejskim.

To pierwszy krok w budowaniu sieci parkingów „P+R” w metropolii warszawskiej, przygotowywane są kolejne projekty. Wiadomo, że parkingi we wskazanych miejscowościach mają powstać do 2018 roku.

Poprosiliśmy UM Ząbki o wskazanie lokalizacji parkingów w Ząbkach.

Aktualizacja:

OdpowiedzUM Ząbki

Lokalizacja parkingów P+R to:

– parking podziemny pod pasażem przy ul. Orlej, wjazd od ronda,
– parking naziemny, teren przy skrzyżowaniu ul. Targowej z ul. Piłsudskiego (za budynkiem, w którym mieści się obecnie PGK).
Zgodnie z warunkami konkursu nr RPMA.04.03.02-IP.01-14-011/16, w wyniku którego zostało uzyskane dofinansowanie parkingi powinny zostać ukończone do 30 czerwca 2018 r. Szczegółowe terminy zakończenia poszczególnych parkingów będą znane po wyłonieniu wykonawcy w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

pozdrawiam

Patrycja Żołnierzak
Sekretarz Miasta Ząbki

(źródło: UM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin