Main Menu

“Gryzący dym” czyli jak reaguje Straż Miejska w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

Przepisy zabraniają spalania odpadów komunalnych w piecach domowych, jednak zdarzają się wciąż takie przypadki. Problem ten pojawia się w sezonie grzewczym. Dlaczego? Zwykle z oszczędności. Niestety takie działenia ma bardzo negatwyne skutki. Wytwarzane podczas spalania toksyny i pyły są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Wdychamy je z powietrza. Maila w tej sprawie przysłała do nas pani Ani (TU  opublikowany).

Straż miejska może skontrolować, czym palimy w okresie zimowym w piecach. Za spalanie odpadów grozi mandat karny od 50-500 zł. Mieszkańcy Ząbek sygnalizowali, że na zgłoszenia o nieprzyjemnym zapachu ząbkowska Straż Miejska nie reaguje. Zapytaliśmy ich o to.

Odpowiedź SM:

“Dzień dobry,
Szanowna Pani, w odpowiedzi na Pani e-mail informuję iż twierdzenie dotyczące reakcji SM na drażniący dym z kominów jest kłamstwem.Każdorazowe zgłoszenie dotyczące takiego procederu jest sprawdzane.Po otrzymaniu zgłoszenia patrol udaje się na miejsce i dokonuje kontroli zarówno paleniska jak i miejsca składowania opału.Dotychczasowe kontrole,a było ich już kilkadziesiąt nie wykazały ( z kilkoma wyjątkami ) aby materiał opałowy był zakazany prawem.We wspomnianych kilku przypadkach właściciele posesji zostali ukarani mandatem karnym bądź sporządzono wniosek o ukaranie do właściwego Sądu Rejonowego.
Pozdrawiam
Z-ca Komendanta
Paweł Chreścionko

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »