Main Menu

I ponieśli……

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 17 grudnia w Gimnazjum nr 2 w Ząbkach odbyła się przedświąteczna akcja charytatywna „Aniołowie niosą listy”. Wykonano piękne kartki, reporter radia RDC przeprowadził wywiady z uczestnikami, a słodki poczęstunek wprawił wszystkich w dobry nastrój.

Do Gimnazjum  zawitali zarówno młodsi jak i starsi Ząbkowiacy – wszyscy Ci, którzy chcieli wesprzeć chore dzieci dobrym słowem. Mieszkańcy bardzo zaangażowali się w akcję i przygotowali ponad 200 pięknych, ręcznie robionych kartek świątecznych, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych. Wszyscy goście wykazali się niezwykłym talentem plastycznym i lekkim piórem. Przed utworzeniem pocztówki można było zapoznać się z historią i zainteresowaniami dzieci, tak aby dostosować życzenia i dekorację listu do konkretnej osoby. Na miejscu czekały przybory potrzebne do utworzenia kartki, jednak każdy mógł również przynieść własne, a także rozpocząć tworzenie listu w domu. Wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu chętnych, którzy poprzez prosty gest mogli sprawić radość chorym dzieciom. W akcję zaangażowało się także kilka przedszkoli – Niepubliczne Przedszkole im. Jana Pawła II, Publiczne Przedszkole Zielony Dinek, Modelowe Przedszkole ze Stanisławowa Pierwszego oraz Szkoła Specjalna im. Księdza Twardowskiego z Wołomina .

Na wydarzeniu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz kawy i herbaty, dzięki czemu nasi goście mogli sobie pozwolić na smaczną przerwę w robieniu pocztówek.

Na akcji zawitał także reporter z Radia RDC i przeprowadził kilka wywiadów z uczestnikami wydarzenia. Materiał ukazał się na stronie internetowej radia oraz na antenie.

Do tej pory takie akcje często odbywały się w Polsce, jednak w Ząbkach zdarzyło się to po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nie ostatni.
Organizatorki:

Anna Jakubowicz
Marta Barcińska


Pełna fotorelacja znajduje się na stronie wydarzenia „Aniołowie niosą listy” na Facebooku.

 

Facebooktwitterlinkedin