Main Menu

Stał w garażu, a i tak ukradli.

Facebooktwitterlinkedin

policja

W minionym tygodniu w Ząbkach złodzieje ukradli samochód zaparkowany w przydomowym garażu. W pożarze mieszkania ucierpiała jedna osoba. W powiecie wołomińskim doszło do dwóch tragicznych wypadków. Śmierć poniosło 6 osób. Policjanci po raz kolejny apelują, o szczególną ostrożność na drogach w okresie jesienno – zimowym.

28.11.2016 r. Mieszkaniec Ząbek powiadomił o fakcie włamania do mieszkania, mającego miejsce w segmencie, gdzie nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka drzwi wejściowych, wykorzystując sen domowników będących na piętrze dokonał kradzieży torebki damskiej z zawartością  dowodu osobistego, prawa jazdy należących do żony zgłaszającego, dowodu rejestracyjnego samochodu marki TOYOTA YARIS, karty bankomatowej oraz kluczyków od samochodu marki OPEL INSIGNIA i pilota do bramy wjazdowej. Następnie posługując się kluczykami dokonali kradzieży samochodu marki Opel Insignia kolor zielony, rok produkcji 2014, następnie posługując się skradzionym pilotem do bramy garażowej otworzył ją i oddalił się w nieznanym kierunku. Suma strat wyniosła 86600 zł.

01.12.2016 godz. 05:45. W Ząbkach doszło do pożaru mieszkania znajdującego sie na drugim piętrze bloku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo jedno pomieszczenie w dwupokojowym mieszkaniu. W środku mieszkania zamkniętego od środka, znajdowała się właścicielka mieszkania lat 65, która nieprzytomna na skutek zaczadzenia została przewieziona przez pogotowie do szpitala w Wołominie. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podłączone do sieci elektrycznej urządzenie grzewcze.

 

Dwa wypadki drogowe w powiecie wołomińskim.

 

29.11.2016 o godz. 10:50 w miejscowości Postoliska (na drodze nr 636)  obywatel Turcji kierujący pojazdem m-ki TOYOTA RAV4, zderzył się z jadącym z naprzeciwka, wykonującym manewr skrętu w lewo pojazdem m-ki OPEL ASTRA, kierowanym przez Józef K. lat 65 . W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem marki opel oraz jego pasażerowie: Stanisław K. lat 69 i Katarzyna D. lat 44 zginęli na miejscu. Kierujący pojazdem Toyota był trzeźwy, pobrano mu krew do badania. Kierowca Toyoty doznał ogólnych potłuczeń, pozostał w szpitalu. Hospitalizowani zostali również pasażerowie tego samochodu (ob. Tunezji lat 34  ) i (ob. Iraku lat 38  ) z ogólnymi potłuczeniami.

04.12.2016r. o godz. 18:33 w Wołominie na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Mikołaja Reja, kierujący pojazdem osobowym marki Audi A4 (lat 20),  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Toyota Auris kierowanym przez 20-latka. W wyniku zdarzenia na skutek obrażeń kierowca pojazdu Audi A4 poniósł śmierć na miejscu, razem z nim zginęły dwie pasażerki: kobieta lat 42 oraz dziewczynka lat 7. Kierowca pojazdu m-ki Toyota Auris  został przewieziony do Szpitala  w Warszawie. Po sprawdzenie w bazie danych ustalono, że kierujący Toyotą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do dnia  12.01.2017r. wydany przez Sąd Rejonowy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,00mg/l u kierowcy Toyoty.

 (źródł: KPP Wołomin)

Facebooktwitterlinkedin