Main Menu

Wolontariusze są wśród nas!

Facebooktwitterlinkedin

dzien_wolontariusza_2016_net

5 Grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobra w swoim środowisku. Niestety często oficjalne obchody tego święta przechodzą bez echa a zainteresowanie Dniem Wolontariusza jest dużo mniejsze niż zasługują na to jego bohaterowie – Wolontariusze.

Aby wzmocnić grupy wolontariackie  w całym kraju został stworzony PORTAL PRODUKCJI DOBRA (pod adresem: www.szkolnywolontariat.pl), którego częścią będzie mapa działających formalnych i nieformalnych Szkolnych Grup Wolontariackich (SGW) w całej Polsce. Rozpoczęcie działalności Portalu planowane jest 5 grudnia 2016 r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Strona www.szkolnywolontariat.pl ma być miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy grupami wolontariackimi, promowania ich działalności, jak również ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy środowiskiem wolontariuszy. Portal ukazywał będzie grupy wolontariuszy z całej Polski oraz ich akcje. Każda grupa wolontariacka (lub jej opiekun) będzie mogła zarejestrować się na stronie i założyć konto swojej grupie aby uzupełnić profil koła wolontariackiego, dodawać materiały, zdjęcia i kontakty. Dzięki temu cała Polska będzie mogła przekonać się jak wielu wolontariuszy świadczy nieodpłatną pomoc na rzecz innych, a same grupy zaprezentują swoją działalność wszystkim zainteresowanym. Korzystając z łatwego wyszukiwania na Mapie Produkcji Dobra wolontariusze będą mogli znaleźć podobne grupy w swojej okolicy i wspólnie prowadzić akcje.

“Uruchamiając Portal 5 grudnia chcemy podnieść rangę Dnia Wolontariusza i sprawić by ten dzień zajął ważne miejsce w świadomości społecznej” – Jarek Marciniak, Prezes Fabryki Aktywności Młodych

Więcej informacji na www.fam.org.pl, www.polskafabrykadobra.fam.org.pl i www.szkolnywolontariat.pl

 

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »