Main Menu

Apel Komendanta

Facebooktwitterlinkedin

Komendant Straży Miejskiej w Ząbkach apeluje do mieszkańców aby zgłaszali wszystkie informacje dotyczące miejsc  gdzie mogą być spalane odpady.

Informacje można kierować pod numer alarmowy 986 (uwaga czasem może zgłosić się SM w Warszawie – oni nie przyjmą zgłoszenia) lub pod numer (22) 510 98 25. Straż Miejska w Ząbkach pracuje od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 22:00. Interwencje od 22:00 do 6:00 można zgłaszać do Komisariatu Policji w Ząbkach pod nr telefonu  (22) 781-62-57.

Szanowni Państwo,

od kilku dni na terenie Warszawy i miast przyległych, także w Ząbkach utrzymuje się smog.

Przyczyną smogu jest mróz i bezwietrzna pogoda. Z powodu zimnego gruntu występuje inwencja termiczna, która sprawia, że dymy z kominów unoszą się na niskiej wysokości. Efekt jest taki, jakby ktoś nakrył miasto powłoką szklaną. Dodatkowo w czasie mrozu ludzie więcej palą w piecach, w których spalane jest nie tylko paliwo dobrej jakości, spalane są także odpady komunalne, których nie wolno spalać w piecach domowych, (Ustawa o odpadach oraz Prawo ochrony środowiska ).

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ząbkach systematycznie prowadzą kontrole, od początku sezonu grzewczego. W przypadku stwierdzenia spalania substancji zabronionych, nakładane są mandaty karne w wysokości do 500 złotych lub kierowane wnioski do sądu (grzywna nakładana przez sąd wynosi do 5 tysięcy złotych).

Zwracamy się do mieszkańców z apelem o zgłaszanie wszelkich informacji, odnośnie miejsc, gdzie mogą być spalane odpady. Każda informacja zostanie sprawdzona.

Zbigniew Forysiak
Komendant Straży Miejskiej

(foto: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »