Main Menu

Oświadczenie “SDWP” w sprawie ostatnich artykułów na temat naszego klubu; “MKS DOLCAN ZĄBKI”

Facebooktwitterlinkedin

Jako Stowarzyszenie Duma Warszawskiego Przedmieścia reprezentujące najwierniejszych kibiców ząbkowskiego klubu wyrażamy olbrzymie zdziwienie ostatnim zamieszaniem w sieci dotyczącym nazwy naszego klubu.
Także wszystkim niedoinformowanym; głównie przyjezdnym, ale także starszym mieszkańcom Ząbek dotychczas nie zainteresowanych losem piłki nożnej w naszym mieście, pragniemy wyjaśnić kilka kwestii.

Jak wiadomo niespełna rok temu nasz klub wycofał się z rozgrywek I ligi. Głównym powodem było wycofanie się sponsora głównego FIRMY Dolcan z finansowania zespołu pośrednio przez upadek SK Banku.
Latem bieżącego roku, dzięki staraniom klubowych działaczy oraz kibiców udało się reaktywować ząbkowską piłkę na najwyższym możliwym poziomie czyt. IV ligi(5 poziom rozgrywek).
PZPN, a za nim jego wojewódzki odpowiednik MZPN, wzięli pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Dolcanu na arenie krajowej i pozwolili przystąpić do rozgrywek 3 poziomy wyżej niż regulaminowy start “od zera” czyt. B klasy(8 poziom rozgrywek)
Nie stało by się to gdyby nie pozostanie przy dotychczasowej nazwie która w głowach kibiców istnieje już od ponad 20 lat.
Mimo 90-letniej tradycji klubu, nigdy nie święcił on takich sukcesów jak po 1994 roku kiedy to przejęła go firma Dolcan.
Wówczas na ząbkowskim obiekcie nie było ŻADNEJ zorganizowanej grupy kibiców, żadnego dopingu. Zaczął się on dopiero pojawiać na początku tego wieku wraz z kolejnymi sukcesami i zwiększającą się z roku na rok frekwencją.
W tym momencie dwa pokolenia kibiców Dolcanu ostro sprzeciwiają się szkalowaniu dobrego imienia klubu oraz miasta. Nasze stanowisko jest jasne: Ten klub w głowach kibiców już na zawsze pozostanie Dolcanem, czy się to komuś podoba czy nie. Setki kibiców wychowało się przy Słowackiego czy to kopiąc samemu futbolówkę, czy też spędzając nie jedno weekendowe po południe przy oglądaniu poczynań piłkarzy.
Wychowało się na DOLCANIE!
Z dumą odnosząc się do 90-letniej tradycji używamy także poprzednich nazw w naszym codziennym życiu głównie Ząbkovii, ale także nie możemy zapomnieć o: Związkowcu, Budowlanych, Beton-Stali.
Nie zmienia to faktu, że pozostanie przy dotychczasowej nazwie w 100% satysfakcjonuje większość kibiców. Aby to sprawdzić zapraszamy na mecze Dolcanu w rundzie wiosennej, na nasz piękny obiekt przy Słowackiego 21. Tam znajdziecie przede wszystkim nas, z chęcią bezpośrednio rozwiejemy każdemu z osobna wszelkie wątpliwości na temat naszego klubu.

Zarazem kończąc i odpowiadając na zadane pytanie w jednym z artykułów:
TAK – WIELKIM JEST HONOREM DLA MIASTA, ABY SPONSOROWANY PRZEZ MIASTO KLUB NOSIŁ NAZWĘ DOLCAN, który od ponad 20 lat był najlepszą reklamą miasta na arenie ogólnokrajowej.

STOWARZYSZENIE DUMA WARSZAWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA i GRUPY KIBICOWSKIE.

(foto:SDPR)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »