Main Menu

Nie ustąpił pierszeństwa przejazdu!

Facebooktwitterlinkedin

Z kroniki policyjnej minionego tygodnia w mieście Ząbki: jedno potrącenie, dwie kradzieże, jeden nietrzeźwy za kółkiem i zderzenie bo nie ustąpił pierwszeństwa, a u sąsiadów oszustwo metodą „na policjanta” czyli o tym trzeba mówić seniorom.

30.01.2017 godz. 12:40, ul. KS. IGNACEGO SKORUPKI
Kierujący samochodem osobowym m-ki VW Tiguan, Jerzy T lat. 72, w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zdarzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym m-ki Mazda 6, kierowanym przez Piotra W lat. 34. W wyniku zderzenia obrażenia prawej nogi, urazu barku oraz ogólnych potłuczeń odniósł kierujący samochodem Mazda. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

01.02.2017 godz. 08:30, ul. 11 LISTOPADA
WASYL B. kierując po drodze publicznej samochodem m-ki SAM potrącił przechodzącą po oznakowanym przejściu pieszą ANNĘ C. l. 9, która z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu została przewieziona do szpitala.

01.02.2017 Funkcjonariusze KP Ząbki na ulicy w Ząbkach dokonali zatrzymania kierującego pojazdem m-ki AUDI Ernest M. lat 42. Badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż kierowca prowadził będąc na „podwójnym gazie” . Wynik badania wykazał  1,7 promila.

02.02.2017 Kradzież przewodu elektrycznego zasilającego dźwig budowlany z terenu budowy.  Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników budowy, rozłączył przewody zasilające, a następnie posługując sie nieustalonym narzędziem tnącym wyciął przewód. Suma strat wyniosła 700zł.

03.02.2017 Kradzież pojazdu m-ki Toyota Yaris kolor srebrny, rok produkcji 2007. Suma strat wyniosła 18000 zł.

Oszustwo „na policjanta”  w Wołominie

03.02.2017
WOŁOMIN
N/n mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji zadzwonił do 87- letniej mieszkanki Wołomina i poinformował ją, że jej znajomy spowodował wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym.   Samochód, którym spowodowany został wypadek  należy do pokrzywdzonej. Dodał, że może załatwić sprawę wpłacając  10 000 zł dla prokuratora. Pokrzywdzona stwierdziła, że dysponuje  tylko kwotą 8000 zł. Dzwoniacy kazał jej spakować pieniądze w paczkę i przekazać osobie, która się po nie przyjdzie do niej do domu. Po pieniądze przyszedł młody mężczyzna w wieku ok. lat 30, szczupłej budowy ciała, ubrany schludnie w spodnie i kurtkę koloru szarego oraz czarną czapkę zimową.  “Odebrawszy” pieniędze, młody człowiek oddalił się pieszo w kierunku ul. Wileńskiej. Po “przekazaniu” pieniędzy pokrzywdzona skontaktowała się z żoną swojego znajomego oraz z nim samym i ustaliła, że nie uczestniczył on w żadnym wypadku. Suma strat ok. 8000 zł. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

(źródło: KPP Wołomin)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »