Main Menu

Praktiker zamknięty do odwołania

Facebooktwitterlinkedin

Wiosna tuż, tuż. Wiele osób wybierze się na zakupy po artykuły i narzędzia do ogrodów, po akcesoria do wyposażenia domu i ogrodu, po narzędzia czy materiały budowlane. A Praktiker w Warszawie przy granicy z Markami, w którym mieszkańcy Ząbek chętnie robią zakupy, jest zamknięty.

Praktiker w Polsce od ponad trzech lat jest polską rodzinną firmą z krajowym kapitałem. W 2013 roku polskie sklepy niemieckiej marki Praktiker zostały wykupione przez polskiego inwestora.

Wg Rzeczpospolitej Praktiker Polska ma duże kłopoty finansowe, a od listopada 2016roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym. Chodzi o poprawę sytuacji ekonomicznej firmy poprzez restrukturyzację, tak aby  nie dopuścić do jej upadłości.

Halę Praktikera w Waszawie przy granicy z Markami zajął komornik, wysłany przez właściciela centrum handlowego M1, któremu Praktiker zalega z należnościami za wynajem lokalu. Portal wiadomoscihandlowe.pl , podaje, że Metro Properties (właściciel centrum handlowego M1) wypowiedziało Praktikerowi umowę najmu i żądało zwrotu zajmowanych powierzchni. Praktiker nie opuszczał lokalu, a więc MP uzyskało tytuły wykonawcze i skierowało sprawę do komornika.

W trudniej sytuacji są nie tylko Praktikery w Warszawie, ale też pięć innych sklepów w całym kraju.

Sprawa nie jest prosta. Każda ze stron uważa, że ma rację. Teraz trwa wojna prawników. Sprawa jest w sądzie. Nie wiadomo jak się skończy.

Pewne jest, że na razie nie zrobimy zakupów w Praktikerze tuż obok Ząbek.

(foto: Praktiker)

Facebooktwitterlinkedin