Main Menu

Tor wyścigowy w Ząbkach? Nie, to ulica!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkaniec Ząbek zauważył problem, dlaczego ani Policja ani Straż Miejska nie podejmują działań? A może zmiany powinni wprowadzić miejscy urzędnicy? Jedno jest pewne, na tej ulicy jest niebezpiecznie. List pana Damiana.

Dzień dobry.

Od początku roku korzystam z komunikacji PKP i obserwuję ze zgrozą to co się dzieje na u.l 3 Maja w godzinach porannych. Z kierunku w stronę Łodygowej kierowcy pędzą na złamanie karku – doskonale do tego nadaje się długi odcinek jezdni wyłożonej kostką od Wyzwolenia. W okolicach przejścia dla pieszych na wysokości salony fryzjerskiego szacuję osiągane prędkości na 70-80 km/h. Parę razy zostałem zignorowany przez pędzące auta, pomimo tego że już prawie wchodziłem na pasy. Być może brak malowanych pasów tak wpływa na tą sytuacją (pasy są wyłożone kostką w innym kolorze) ale oznakowanie pionowe powinno być widoczne z daleka. Z przejścia korzysta mnóstwo ludzi korzystających z PKP. Sytuacja taka ma miejsce wyłącznie rano, podejrzewam że to kierowcy z kierunku wołomińskiego, którzy chcą ominąć korek na Skorupki i nadrobić w drodze do Warszawy. Przedwczoraj podczas porannego deszczu byłem świadkiem kiedy jeden z takich rozpędzonych samochodów wyhamował przed przejściem, a jadące za nim auto uderzyło – na szczęście niegroźnie dla przechodzącego przez pasy pieszego – w tył pojazdu poprzedzającego. Dzisiaj natomiast byłem świadkiem kolizji o znacznie większym uszczerbku dla biorącym w niej udział pojazdów podczas wymuszenia, gdzie na pędzącego ulicą 3 Maja Renualta wpakował się wyjeżdżający z Poniatowskiego pick-up.
Rozwiązanie z brukowanymi pasami – jakkolwiek stylistycznie pasujące do całości -wydaje się być niewystarczające. Być może wprowadzenie oświetlonego oznakowania pionowego przed przejściem dla pieszych, tudzież odwiedzenie miejsca przez Panów Policjantów ze sprzętem pomiarowym podziałało by na wyobraźnię co poniektórych.
pozdrawiam
Damian
List pana Damiana przekazalismy miejskim urzędnikom, Komendantowi Komisariatu Policji w Ząbkach i ząbkowskiej Straży Miejskiej. Czekamy na odpowiedzi.
Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)