Main Menu

Malarstwo i jazz w MOK Ząbki.

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę, 11 marca 2017 roku o godz.. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach, ul. Słowackiego 21 (trybuna sportowa), odbędzie się wernisaż prac Marii Rejzner, “Natura w kolorze”.  Wernisaż zainauguruje koncert standardów jazzowych w wykonaniu świetnych muzyków: Marcina Odyńca i Grzegorza Karasia. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Maria Rejzner

Urodziła się w Warszawie w 1950 roku. Zainteresowanie sztuką towarzyszyło jej przez całe życie.  Swoje marzenia zaczęła realizować  gdy trafiła do Pracowni Malarstwa i Rysunku w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach. Wiedzę uzupełniała w pracowniach Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie, a także w pracowni Lecha Żurkowskiego na zamku Królewskim, a obecnie maluję w Centrum Promocji Kultury pod kierunkiem artystki Lidii Zdzieszyńskiej. Brała udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych. Należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Od kilku lat zajmuje się malarstwem miniaturowym na ivorine, techniką akwarelowo-punktowo. Należy  do Stowarzyszenia Polskich Miniaturzystów. W 2015 roku brała udział w światowej wystawie na Florydzie i zdobyła drugie miejsce w portrecie za miniaturę Matki Teresy z Kalkuty.Poza malarstwem pasjonuje się: fotografia, nagrywaniem i montowaniem filmów, tworzeniem artystycznych wyrobów w srebrze.

Wernisaż poprzedzony zostanie koncertem standardów jazzowych w wykonaniu Marcina Odyńca i Grzegorza Karasia.

Marcin Odyniec

Jest aktywnym zawodowo saksofonistą stale koncertującym scenicznie. Gra na saksofonach: sopranowym, altowym i tenorowym, flecie prostym oraz gitarze klasycznej i elektrycznej. Dzięki swojemu wykształceniu (dyplom z wyróżnieniem i tytuł magistra sztuki uzyskany na Uniwersytecie Muzycznym im Fr. Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno–Pedagogiczny w Białymstoku) oraz wieloletniemu doświadczeniu doskonale odnajduje się w wielu rodzajach muzyki od muzyki poważnej przez jazz, funk, pop i rock, od projektów solowych poprzez klasyczne i jazzowe zespoły kameralne, muzykę orkiestrową, a także różnego rodzaju składy rozrywkowe. To sprawia, że jest saksofonistą niezwykle wszechstronnym i dlatego chętnie zapraszanym do współpracy muzykiem sesyjnym.

Grzegorz Karaś

Pianista, kompozytor. Naukę gry pobierał w Państwowej Szkole Muzycznej I i II ST. początkowo w Tomaszowie Lubelskim później w Zamościu. Kontynuował naukę w Policealnym Studium Jazzu przy ulicy Bednarskiej w Warszawie, którą ukończył w maju 2009 roku w klasie fortepianu u Michała Tokaja. Jego inspieracje muzyczne to  Ludwig van Beethoven, F. Chopin, S. Rachmaninov, B. Evans, J. Coultrane, C. Corea, Q. Jones, Earth Wind & Fire, S. Wonder, Sting, M. Jackson i inni. Brał udział w produkcjach telewizyjnych oraz filmowych takich jak: Maraton Uśmiechu, Duże Dzieci, Jutro idziemy do kina. Współpracował z Justyną Steczkowską, Miszą Hairulin, Magdą Femme, Nickiem Sincklerem, Ellen ten Damme i innymi. Zazwyczaj można go spotkać w OKO podczas akompaniowania wokalistom, a od czasu do czasu we Włoszech, grającego z The Bottle Band. Poza muzyką uwielbia eksperymenty kulinarne oraz maratony filmowe.

(źródło: MOK Ząbki, marcinodyniec.info, soundandgrace.pl)

Facebooktwitterlinkedin