Main Menu

Precedens 11!

Facebooktwitterlinkedin

Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach zaprasza na spektakl „Absurdalnie niemodny, ale prawdziwy kabaret”.  25 marca o gdzi. 17:00, ul. Słowackiego 21 (trybuna sportowa). WSTĘP WOLNY!

Teatr Precedens11

Przy obecnym zalewie kabaretów „znieprawiających gust współczesnych odbiorców”, jak pisze Tomasz Mościcki, istotnym staje się przypomnienie prawdziwego kabaretu, w którym doskonałe teksty przeplatają się z dobrą muzyką, a dowcip jest wysublimowany i nie obraża inteligencji widza. Tak właśnie się dzieje w spektaklu kabaretowym „Absurdalnie niemodny, ale prawdziwy kabaret” Teatru Precedens11. Tutaj utwory Jerzego Jurandota, Stefanii Grodzieńskiej, Stefana Wiecheckiego (Wiecha), Zdzisława Gozdawy i Jerzego Stępnia odzyskują swój blask również w atrakcyjnej okrasie muzycznej Zbigniewa Rymarza.

Spektakl jest zbiorem skeczy, monologów i piosenek napisanych w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Ich tematem są realia życia w ówczesnej Polsce, czyli PRL-u. Autorzy tych tekstów ukazali w swych utworach nie tylko absurdy tamtych lat. W dowcipny sposób opisali również ludzkie przywary, które są przecież ponadczasowe, więc śmieszą także współczesnego widza. Na wielbicieli sztuki kabaretowej tego okresu czeka niejedna niespodzianka. Oprócz znanych i lubianych tekstów, takich jak „Sprawa do załatwienia” czy „Co byś zrobił, gdybym ja umarła” pojawią się utwory, których nie sposób znaleźć w Internecie.
Produkcja spektaklu została sfinansowana przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

Scenariusz – Ewa Makomaska
Reżyseria – Agnieszka Sztuk
Opracowanie muzyczne i akompaniament – Zbigniew Rymarz
Scenografia – Dorota Banasik
Kostiumy – Natalia Jarosiewicz

Występują: Agnieszka Łagodowska, Albert Januszek, Ewa Sadowska, Grzegorz Pawlikowski, Jakub Sanetra, Kala Kańkowska, Lee-Leet, Marta Mierzwińska, Marta Olejnik, Wiktoria Krzesińska.

Teatr Precedens11

Precedens11 tworzy grupa dziesięciu dorosłych osób zawodowo niezwiązanych z aktorstwem. Praca zespołu polega na regularnym ćwiczeniu warsztatu i jednoczesnym tworzeniu spektakli teatralnych, których premiery są wystawiane na scenie Domu Kultury „Świt”. W dorobku zespołu znajduje się sześć spektakli m.in. „Że też kochanków nie znuży gadanie” na podstawie komedii Moliera, „Romanca o Księżycu” na podstawie dramatów i wierszy Lorki, „Bal w operze” Juliana Tuwima. Za każdym razem aktorzy, poznając nowe formy scenicznej ekspresji, odkrywają inne aspekty sztuki teatralnej. Realizacja spektaklu kabaretowego stworzyła zespołowi Precedens11 możliwość dalszego rozwoju
i sięgnięcia po nowe doświadczenia aktorskie.

Teatr Precedens11 wspólnie prowadzą Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, obecnie doktorant PWSFTviT w Łodzi oraz Agnieszka Sztuk – aktorka teatralna i filmowa,
z zamiłowania pedagog, specjalistka od emisji głosu.

(źródło: MOK Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin