Main Menu

Przekaż 1% podatku Arturowi z Ząbek!

Facebooktwitterlinkedin

Jak co roku, do końca kwietnia wszyscy pracujący w Polsce muszą rozliczyć podatek za miniony rok. Niektórzy będą musieli wpłacić pieniądze na konto Urzędu Skarbowego, ci którzy mają nadpłatę podatku otrzymają zwrot. Coraz więcej osób wie, że 1 % podatku należnego Państwu można przekazać organizacjom pozarządowym. Dlaczego warto to zrobić? Bo tak kwota i tak nie należy do podatnika, to pieniądze, które wykorzysta Państwo lub jeśli wskażemy to w PIT, zostanie ona przekazana potrzebującym.

W Ząbkach jest wiele organizacji pozarządowych, które proszą o przekazanie im 1 % podatku. Jest też wiele osób chorych, które mimo, iż są podopiecznymi fundacji, nie proszą o wsparcie. Bo tylko odważni potrafią o pomoc i wsparcie poprosić.

O przekazanie 1% podatku na rzecz chorego Artura Dąbrowskiego, mieszkańca Ząbek, podopiecznego Fundacji „Zdążyć z Pomocą”( ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa) – proszą Rodzice chłopca.

Apel Rodziców Artura

„Zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku  dla naszego syna Artura Dąbrowskiego. Artur urodził się z dodatkowym chromosomem, poważną wadą serca i znacznie obniżonym napięciem mięśniowym. Od urodzenia uczęszcza na intensywną rehabilitację oraz pozostaje na zalecanej przez lekarza specjalistę diecie bezmlecznej, bezglutenowej, hipoalergicznej, której przestrzeganie jest bardzo czasochłonne.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Artura Dąbrowskiego?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS: 0000037904.
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE należy uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać 1% poprzez wpisanie: numeru, nazwiska i imienia podopiecznego: 5676, Artur Dąbrowski

1% podatku mogą przekazać:

– ryczałtowcy – PIT 28,

– przedsiębiorcy – PIT 36,

– przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,

– pracownicy – PIT 37,

– gracze giełdowi – PIT 38,

– osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.

Przekaż 1 % podatku na rzecz mieszkającego w Ząbkach Artura Dąbrowskiego!

Arturowi można również pomóc przekazując środki pieniężna na rachunek Fundacji „Zdążyć z Pomocą” w Banku BPH S.A., Oddział w Warszawie, pod nazwą:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Ul. Łomiańska 5,01-685 Warszawa

Nr rachunku: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

tytułem: 5676, Dąbrowski Artur Szymon

z dopiskiem: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

www.dzieciom.pl

Facebooktwitterlinkedin