Main Menu

Przetarg na modernizację Łodygowej ogłoszony!

Facebooktwitterlinkedin

Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych  ogłosił przetarg na modernizacje ulicy Łodygowej. Otwarcie ofert na początku kwietnia. Kiedy rozpoczną się roboty? Nie wiadomo, remont potrwa 66 tygodni (rok i 4 miesiące).

O tym, że ulica Łodygowa w Warszawie wymaga pilnego remontu, nikogo z Ząbek nie trzeba przekonywać. Dla mieszkańców Ząbek to jedna z dwóch dróg dojazdowych do Warszawy, często droga do pracy. Ulica bardzo zatłoczona, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. Dziś pełna dziur,  popękana jezdnia, rozjeżdżone pobocza, rozwalone chodniki tylko po jednej stronie ulicy.

Do 5 kwietnia

– Ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Na oferty czekamy do 5 kwietnia. Będziemy chcieli wykorzystać jak najwięcej tegorocznego sezonu budowlanego, jednak rozpoczęcie robót uzależnione jest od rozstrzygnięcia przetargu – mówi Agata Choińska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Podczas oceny ofert zastosowane zostaną dwa kryteria: cena -60 procent i okres rękojmi -40 procent. Prace przewidziane są na 66 tygodni. Przebudowany ma być odcinek od granicy z Ząbkami do skrzyżowania z Radzymińską.

Ulica zyska dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, jezdnie serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe i kanalizację. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie Radzymińskiej i Młodzieńczą. Nadal nie ma pozwolenia na budowę. Wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej został złożony w ubiegłym roku.

66,8 mln złotych na inwestycję

Na tę inwestycję zarezerwowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta 66,8 mln zł na lata 2017-19. To całkowity koszt tej inwestycji, obejmujący również tym pozyskania gruntów.

W okolicach Ząbek będą jednocześnie realizowane dwie duże inwestycje drogowe: modernizacja ulicy Żołnierskiej (do połowy 2018 roku) i przebudowa ulicy Łodygowej (rok i 4 miesiące).

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)