Main Menu

Otworzą Czwartaków, zamkną Marsa!

Facebooktwitterlinkedin

 

Kolejne zmiany w ruchu na Żołnierskiej i Marsa już od piątku 7 kwietnia. 8 kwietnia zamkną jedną jezdnię ulicy Marsa!

8 kwietnia2017r. w piątek ok. godz. 20 zostanie otwarta ulica Czwartaków oraz jezdnie boczne ul. Żołnierskiej w rejonie skrzyżowania z Czwartaków. Zamknięta natomiast zostanie jezdnia główna ul. Żołnierskiej, gdzie rozpocznie się budowa wiaduktu. Na skrzyżowaniu nie będzie relacji lewoskrętnych. Aby skręcić z ul. Czwartaków w kierunku centrum, można będzie skorzystać z zawrotki znajdującej się po północnej stronie skrzyżowania. Natomiast skręt w lewo z ul. Żołnierskiej w Czwartaków będzie możliwy poprzez objazd ul. Strażacką. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja 2018 r.

Po otwarciu ul. Czwartaków wykonawca rozpocznie przebudowę wschodniego wlotu ul. Marsa (od strony Rembertowa), co będzie wiązało się z ograniczeniami w ruchu. 8 kwietnia ok. godz. 1.00 zostanie wyłączona z ruchu jezdnia ul. Marsa w kierunku centrum. Objazd poprowadzony zostanie ul. Strażacką. Utrzymany zostanie ruch w kierunku Rembertowa oraz pozostałe relacje na skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Taka organizacja będzie obowiązywała do 2 maja 2017 r.

Najważniejsze informacje dotyczące przebudowy 

Przebudowa ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej odbywa się od ul. Nadnieprzańskiej do granicy z miasta – odcinek długości 4,8 km. W zakres zadania wchodzi poszerzenie istniejących jezdni, rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów drogowych, budowa ekranów akustycznych oraz zagospodarowanie zielenią pasa drogowego.

Wartość prac budowlanych – 155 mln zł, projekt jest współfinansowany z funduszy unijnych.

Wykonawcą jest Metrostav S.A.

Termin realizacji: wrzesień 2018 roku

(źródło: ZMID)

Facebooktwitterlinkedin