Main Menu

W piątek po południu omijajcie Łodygową!

Facebooktwitterlinkedin

W piątek 21 kwietnia od godz. 17:30 rozpocznie się protest mieszkańców. Będą blokować ulicę chodząc po przejściu dla pieszych. To oficjalny protest, zgłoszony i za zgodą władz Warszawy.

„W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozbudowy ulicy Łodygowej Mieszkańcy ulicy Wyspowej 1 organizują Protest na skrzyżowaniu ulic Łodygowej i Wyspowej oraz Potulickiej w Warszawieinformują organizatorzy

„Protest rozpocznie się o godzinie 17:30 w dniu 21 kwietnia br. Charakter Protestu ma formę pieszą (będziemy przechodzić przez pasy na ulicy Łodygowej blokując ruch samochodów, cyklicznie, co 15 minut odblokowując powstały korek samochodowy). Pod hasłem (Remont -TAK, wywłaszczenia – NIE, Dla kogo tak szeroka droga!!!, Stop dyktaturze ZMIDu itp).

Protest został oficjalnie zgłoszony i dostał zgodę od władz miasta. Mamy świadomość, że wywołamy paraliż w tej części dzielnicy, jest to jednak jedyne wyjście, aby Wojewoda Mazowiecki, ustosunkował się do naszej petycji w zakresie zmian w projekcie i nie naruszanie naszego terenu osiedla poprzez ustanowienie zatoki autobusowej w osiedlu (wywłaszczenie dużej części terenu), co skutkuje likwidacją ponad 40 prywatnych miejsc postojowych. Wnioskujemy o pozostawieniu zatoki autobusowej na pasie ruchu tak jak jest na innych podobnych warszawskich ulicach. Nie jesteśmy przeciwni inwestycji! Oczekujemy jednak, aby była w przemyślany sposób zaprojektowana i zrealizowana w oparciu o konsultacje społeczne, których nie przeprowadził ZMID! ponadto projektant, ZMID przygotował projekt bez analizy okolicznego terenu opierał się wyłącznie na Google Map, co nie odzwierciedla całej sytuacji i nie powinno mieć miejsca w tak poważnej sprawie jaką jest ta inwestycja drogowa”

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »